Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jacek Janiszewski podczas "Welconomy Forum in Toruń" w 2018 roku fot. welconomy.pl

Welconomy Forum in Toruń 2019 - “Niepodległa - wyzwania na przyszłość”, to dobra okazja na nawiązanie wielu kontaktów biznesowych, i wzięcia udziału w debatach społeczno-gospodarczych. Główne tematy forum, to spowolnienie gospodarcze i zmiany w strukturze Unii Europejskiej w kontekście nadchodzących wyborów do Europarlamentu. - zapowiada Jacek Janiszewski szef stowarzyszenia "Integracja i Współpraca".

W dniach 18-19 marca odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia. Oficjalnie otwarcie nastąpi w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Debaty odbędą się zarówno tam, jak i w hotelu “Copernicus”.

Jakie są cele forum?

Każda edycja forum ma swoją specyfikę, mimo że organizujemy je już 25 lat i wydaje się, że pewne cele zostały osiągnięte. Zawsze jest coś do zrobienia, szczególnie po tym co się stało w Gdańsku.  Trzeba włożyć jeszcze większy wysiłek, żeby ludzie mieli gdzie się spotkać i wymienić poglądy. Nawet Ci mało sobie życzliwi, by potem mogli rozstać się w nieco lepszych nastrojach. Pewne osoby nie mogą się spotykać tylko w telewizji, czy sejmie. Potrzeba jest merytoryka, nie tylko pewne ruchy pod publiczkę. - podkreśla Janiszewski.

W tym roku "Welconomy" odbędzie się pod hasłem "Niepodległa – wyzwania na przyszłość".

Równolegle będzie pięć paneli dyskusyjnych. Sądzę, że Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki jest bardzo reprezentacyjnym miejscem dla Torunia i będziemy z niego korzystać  także w kolejnych lat. - twierdzi.

Prognozy gospodarcze i Unia Europejska, a tematy forum

Spowolnienie gospodarcze na pewno nastąpi. Kwestia jest taka, że jak jest dobra koniunktura, to trzeba przygotować się do gorszych dni. Mam nadzieję, że forum pomoże w tym politykom. Będzie też dużo o przyszłości Unii Europejskiej, w związku z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Będą obecni Günter Verheugen i  Jerzy Buzek. Także też spora część eurodeputowanych powinna skorzystać z okazji, by pokazać się na forum. - reasumuje Janiszewski.

Pierwszy raz „Welconomy” zorganizowano w 1994 roku. Początkowo miało miejsce w Międzyzdrojach i w Ciechocinku. Następnie przeniesiono wydarzenie do Torunia. Głównym organizatorem jest stowarzyszenie "Integracja i Współpraca".