Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niespełna dwa tygodnie od uruchomienia naboru wniosków o świadczenie „Dobry start” rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli ich już ponad 925 tys.

- To pokazuje, że wsparcie na zakup wyprawki szkolnej jest potrzebne i oczekiwane. Cieszę się, że w ten sposób możemy wspierać polskie rodziny - mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

1 lipca ruszyła trzecia już edycja programu „Dobry start”. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Można to zrobić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz za pomocą systemu teleinformatycznego udostępnianego przez ZUS. Ci, którzy z różnych przyczyn wolą złożyć wniosek drogą tradycyjną, będą mogli to zrobić od 1 sierpnia.

- W ciągu niespełna dwóch tygodni rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli już 925,4 tys. wniosków o świadczenie „Dobry start”. Nie ma wątpliwości, że wsparcie na zakup wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł na dziecko, bez kryterium dochodowego, jest oczekiwane i potrzebne - mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. 

Szefowa resortu rodziny zachęca do składania wniosków możliwie szybko. Im szybciej złożony wniosek, tym szybciej pieniądze trafią na konto.

- Do tej pory przyznanych zostało już 527,1 tys. świadczeń. To pokazuje, że nie ma co zwlekać - podkreśla minister Maląg. 

I przypomina, że złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

{crossposting}