Społeczeństwo

Widok wieżowców w centrum Warszawy z lotu ptaka i napis - Bezpieczeństwo, bronimy polską cyberprzestrzeń.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

- W 2018 r. weszła w życie pierwsza ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która czyni ministra obrony narodowej jednym z trzech filarów bezpieczeństwa kraju w tej domenie - powiedział Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON, otwierając IV Letnią Szkołę Cyberbezpieczeństwa.

Tablica ze wzorem Einsteina E=mc2
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

– Przy szybkim rozwoju nowych technologii takich jak sztuczna inteligencja czy robotyka, nadal kluczowe są kompetencje ludzkie do rozwiązywania problemów - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Opuszczony cmentarz
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Na cmentarzach sprzątamy zwykle raz, dwa razy do roku - gdy zbliża się 1 listopada lub rocznica śmierci bliskiej osoby. Często jednak nie zwracamy uwagi na groby opuszczone. A takie znajdą się na każdym cmentarzu.

Okrągły Stół Edukacja,
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Trwa okrągły, czy jaki tam stół edukacji, więc chociaż podobnie jak eksperci nie znam się na niej, mam kilka pomysłów jak ją naprawić. Na początek uwag kilka o tym jak było w szkołach, do których sam chodziłem, czyli dawnych wspomnień czar. Bo najlepiej żeby było tak, jak kiedyś było.

Marzena Rudnicka portret

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Seniorzy stają się coraz ważniejszą grupą konsumencką w Polsce. Trzeba dostrzec i wyjść naprzeciw konsumentom 60+, 70+ czy 80+ - mówi Marzena Rudnicka z Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.