Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Dzieci z koniem na zielonej łące

Rośnie zainteresowanie agroturystyką, tak wśród tych którzy chcą odpocząć, jak i gospodarstw które nie mają szans na dużą produkcję rolną. Gospodarstwo agroturystyczne na Kaszubach - "Ściernisko" jest tego dobrym przykładem.

Coraz więcej osób ma ochotę odpocząć od miejskiego, szybkiego tempa życia. Nic dziwnego zatem, że ta forma wypoczynku odnotowuje stabilny coroczny wzrost zainteresowania. Dzięki swojej specyfice gospodarstwa agroturystyczne dają możliwość odpoczynku na łonie przyrody, bez zgiełku wielkich skupisk wypoczynkowych i nadmiaru kalorii które czyhają na turystów w kurortach. Wakacje z dzieckiem na łonie przyrody z animacjami i codziennym planem zajęć dają szansę wypoczynku dorosłym i dzieciom.

- Szesnaście lat temu odziedziczyliśmy gospodarstwo i ziemię na której nic nie chciało rosnąć i postanowiliśmy wykorzystać piękno otaczającej nas przyrody i otworzyć  gospodarstwo agroturystyczne. Oboje pochodzimy z miasta i naszym celem było stworzyć miejsce w którym każdy mógł odpocząć od zgiełku ulic i cywilizacji – opowiadają Sławomir i Marlena Miecznikowie.

Atrakcje na cały tydzień i nie tylko

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym to nie tylko okazja na spokojne wczasy z dziećmi.

- W celu zapewnienia naszym gościom niezapomnianych wrażeń w naszym gospodarstwie przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji  takich jak: spływy kajakowe, przejażdżki quadem, skakanie na sianie, chodzenie w kuli wodnej, przejażdżka wozem, warsztaty ceramiczne, różnego rodzaju zawody timbuldingowe: zawody sumo, wyścigi w nartach, chodzenie po skrzyniach, wyścigi w butach klauna, biegi na orientacje turnieje w siatkówkę i w ping-ponga   i wiele innych zabaw sportowych. Oferta innych podobnych do naszego ośrodków jest spora i musimy starać się być tak dobrzy jak to tylko możliwe.

Aby nasze gospodarstwo żyło poza sezonem urlopowym i świątecznym uruchomiliśmy wiele incjatyw okolicznościowych, ale cyklicznych.

Od dwóch lat organizujemy imprezy takie jak: wesela, urodzinki z animacjami,  eventy firmowe jak również wycieczki szkolne i zielone szkoły. A od zeszłego roku zaczęliśmy organizować także imprezy tematyczne takie jak: octoberfest, jesienne śpiewogranie, czy wioska mikołajowa. W tym roku premierowo powstanie wioska wielkanocna. Coraz większą rolę odgrywają również wyjazdy integracyjne dla firm. Dzięki naszej infrastrukturze i obsłudze firmy które organizują u nas szkolenia połączone z integracją mogą być pewne dobrych skutków swoich działań - mówią gospodarze "Ścierniska".

Zielone szkoły

Zielone szkoły to prężnie rozwijający się segment rynku turystycznego. Dzięki świetnym warunkom które stworzyliśmy do wypoczynku dzieci jesteśmy w stanie sprostać organizacyjnie w przygotowaniu zielonych szkół. Naszymi najlepszymi ambasadorami są rodzice którzy byli z dziećmi na wakacjach. To oni rekomendują przyjazd pociech i ich przyjaciół na zieloną szkołę do Ścierniska. 

Ściernisko jest położone dwieście metrów od Brdy, w środku lasu. Choć to miejsce wydaje się być poza cywilizacją, to wcale nie jest daleko od największych miast. Droga samochodem z Warszawy trwa około cztery godzin. Z Poznania trzy, a z Gdańska półtorej.

Według statystyk GUS w 2017 roku udzielono noclegów ponad 537 tysięcy razy w kwaterach agroturystycznych. To o około 30 tysięcy więcej niż w roku 2016.

- Zainteresowanie klientów jest bardzo duże. Co roku w okresie wakacyjnym mamy pełne obłożenie - mówią Miecznikowie. - Zachęcamy do obejrzenia strony internetowej naszego gospodarstwa agroturystycznego tutaj....