- Europejskie Centrum Filmowe Camerimage powstanie w Toruniu. To rzecz wielka dla polskiej kultury - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.
W ramach konferencji "Polska Przyszłości" organizowanej przez Instytut Libertatis odbył się panel "Jak zwiększyć konkurencję na rynku kinematogracii "z uczestnictwem min. Pawła Lewandowskiego.
"Historia Roja" w reżyserii Jerzego Zalewskiego wywołała sporo zamieszania i kontrowersyjnych opinii. Podobnie może być z kolejnym filmem, bowiem "Zdarzyło się w Polsce" porusza trudną tematykę dla dzisiejszych czasów.
Jedną z dużych i zapomnianych operacji Niemców przeciwko Polakom w trakcie II Wojny Światowej była tzw. "Akcja Żywiec". O niej opowiada najnowszy film Rafała Geremka “Operacja Saybusch”.
Każdego roku, w drugą sobotę maja w godzinach 12.00-16.00 będzie trwało sprzątanie grobów opuszczonych: żołnierzy, bezdomnych oraz cudzoziemców. Wiem, że w każdym kraju na świecie są cmentarze, gdzie znajdzie się choć kilka samotnych grobów. Mocno zabiegam o to, by akcja z czasem miała światowy zasięg. Jestem w kontakcie z amerykańskimi misjonarzami, którzy są “rozsiani” po całym świecie. Mają dużą sieć kontaktów. Trwają także rozmowy z mułłą i rabinem. Mam nadzieję, że włączy się także kardynał Konrad Krajewski. Oczywiście najlepiej byłoby jakby zaangażował się również papież. To jakby są główne założenia, w kierunku których czynię kroki - mówi Marzena Skowyra. Nie zapominajmy o opuszczonych grobach.
Marzena Skowyra
Od początku lat 90 budowaliśmy nasz rynek napojów, soków i nektarów w oparciu o polskie smaki, firmy i smaki. We wszystkich krajach UE, a szczególnie w Europie Środkowej, dominują produkty koncernów zagranicznych. U nas dominują nasze. Stało się tak przez mądrą politykę firm i rządów. Polskie napoje już w latach 90 były lepsze, zawierały więcej soków. Polacy wybierali je, bo dobrze wpływają na zdrowie, dają dodatkową wartość za podobną cenę, a produkty zagraniczne są oparte na chemii. Utrzymanie podatku na dotychczasowym poziomie jest rzeczą priorytetową
Julian Pawlak
Pół roku temu dokonano pewnego rodzaju rewolucji w systemie. Mianowicie zmieniono operatora e-myta z prywatnego na państwowego. Były dwa argumenty – po pierwsze miało to być tańszym rozwiązaniem i dać większą kontrolę państwu, dzięki takim instytucjom m. in. jak policja. Po tych sześciu miesiącach chcemy przyjrzeć się, czy te założenia zostały zrealizowane. Sprawdzimy także czy środki były adekwatne do efektów, czyli czy potrzebne były aż tak wielkie zmiany. Porównamy też system z tymi z innych państw. Krajowy System Poboru Opłat pod lupą Instytutu Staszica
Dawid Piekarz
Często nie mówi się już o „telemedycynie”, ale znacznie szerzej - o „telezdrowiu” czy „zdrowiu cyfrowym”. Nie chodzi wyłącznie o proste rozwiązania umożliwiające kontakt między pacjentem a lekarzem on-line. Mówimy o całym ekosystemie rozwiązań technologicznych i medycznych przenoszących procesy diagnostyki, terapii i rehabilitacji na zupełnie nowe poziomy. W otolaryngologii koncentrujemy się przede wszystkim na diagnostyce i rehabilitacji – w domu pacjenta czy w lokalnym ośrodku. Polacy bardzo chętnie korzystają z takich możliwości, jednak z punktu widzenia całego systemu napotykamy na wiele trudności. Polacy leczą zdalnie w Azji i Afryce
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wraz z Inspekcją Handlową jest coraz ważniejszym partnerem w walce o Czyste Powietrze – mówi Tomasz Chróstny, wiceprezes UOKiK
Na zlecenie Ministerstwa Rozwoju powstało oprogramowanie, które pozwoli Inspekcji Handlowej na automatyczną weryfikację ofert sprzedaży kotłów na paliwo w internecie.
Marcin Romanowski: mediacje dla wszystkich potrzebujących
Wysokie kwalifikacje mediatorów i spełnienie przez nich odpowiednich wymagań dotyczących wykształcenia i umiejętności, ale także postawy etycznej,
- Wysokie kwalifikacje mediatorów i spełnienie przez nich odpowiednich wymagań dotyczących wykształcenia i umiejętności, ale także postawy etycznej, są niezbędne do prowadzenia skutecznych mediacji – podkreślił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski na konferencji „Kultura mediacji”.
Przewoźnik ten w opisanych sytuacjach nie ponosi żadnej odpowiedzialności, bowiem za wszystko odpowiada spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Jako wieloletni klient Kolei Mazowieckich (KM), codziennie dojeżdżający od lat pociągami tego przewoźnika (mieszkam pod Warszawą) naiwnie sądziłem, że w razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji, w których ucierpieli pasażerowie, to właśnie KM ponosi za nie odpowiedzialność. Nic bardziej mylnego!
Za nami 14. Forum Zarządzania Internetem (IGF), które w tym roku odbywało się w Berlinie. Podczas ceremonii zamknięcia oficjalnie ogłoszono, że to Polska zorganizuje przyszłoroczną konferencję. Już wiadomo, że kolejne dyskusje o globalnej sieci odbędą się w Katowicach.
Inwestycje nie przyniosłyby efektów, gdyby nie mądra strategia zarządzania województwem podkarpackim.
Inwestycje nie przyniosłyby efektów, gdyby nie mądra strategia zarządzania województwem podkarpackim. - Podkarpackie, podobnie jak wszystkie regiony, dostało szansę na przyspieszenie rozwoju w postaci dodatkowych środków – podkreślała minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.