Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Dziecko z misiem na moście

Fundacja Dorastaj z Nami od blisko dziesięciu lat pomaga dzieciom, których bohaterscy rodzice –  żołnierze, strażacy, policjanci czy ratownicy górscy zginęli na służbie.

Jest to głównie wsparcie edukacyjne i psychologiczne, ale i poprzez specjalne stypendia. Obecnie pod naszą opieką znajduje się 120 dzieci.

- Długo zastanawialiśmy się co może myśleć osoba, która ginie na służbie. Prawdopodobnie jedną z takich myśli jest: co się będzie działo z moją rodziną? - mówi Magdalena Pawlak, prezes Zarządu Fundacji "Dorastaj z Nami".

- Postanowiliśmy, że będziemy wypełniać ostatnią prośbę naszych bohaterów. Gdyby coś się stało pamiętaj o moich dzieciach. Stworzyliśmy sieć doradców edukacyjnych w całej Polsce tak, by nam pomogli dobrać odpowiednią formę wsparcia dla każdej osoby. Nasza pomoc jest długofalowa, bowiem każde dziecko, które trafi pod nasze skrzydła, może liczyć na nią do czasu ukończenia 25 roku życia pod warunkiem, że będzie się uczyło- dodaje prezes.

W jaki sposób Fundacja Dorastaj z Nami zdobywa środki?

Rośnie zaangażowanie Polaków w działalność organizacji charytatywnych i społecznych. Głównie w formie przekazywania jednego procenta z swojego rozliczenia podatkowego. Ale i nie tylko.

- Wsparcia finansowego poszukujemy również w firmach, ale także wśród osób indywidualnych. Zachęcamy do drobnych, comiesięcznych wpłat, przykładowo w wysokości 20 zł miesięcznie. Takie działanie staje się dość pokaźnym źródłem pomocy dla naszych podopiecznych. Comiesięczne, bo pomagamy dzieciom przez cały rok. Dostajemy też wpłaty jednorazowe i w postaci 1% - twierdzi Magdalena Pawlak. - Z różnych badań wynika, że rośnie kwota przekazywana przez Polaków z 1%. To kwestia świadomości i edukacji. Warto  się zastanowić komu możemy pomóc i jaka grupa społeczna jest dla nas ważna. W przypadku naszej Fundacji Dorastaj z Nami darczyńców z roku na rok jest więcej. - twierdzi Pawlak.

Są jednak także pewne trudności z którymi zmaga się fundacja - Jeżeli chodzi o otoczenie prawne, to miniony rok był dla nas trudny głównie ze względu na wprowadzenie RODO. To wymusiło pewną zmianę podejścia i zwracanie uwagi na różne rzeczy, które do tej pory nie były tak istotne - uważa Magdalena Pawlak.