Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Elektroniw wiatrowe z perspektywy ścierniska

Sektor energii potrzebuje innowacji. Wiele inwestycji, które umożliwią adaptację do zmian klimatycznych i poprawy jakości powietrza jest dofinansowanych z funduszy europejskich.

W Warszawie odbyła się dwudniowa konferencja „Innowacje w obszarze energii w aspekcie zmian klimatycznych i poprawy jakości powietrza”. Wydarzenie otworzyła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

- Innowacje mogą stanowić bardzo ważny element uzyskania przewagi konkurencyjnej dla polskich przedsiębiorstw w różnych sektorach – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak. -  Między sektorem energii a sektorami powiązanymi - transportowym, budowlanym, chemicznym, teleinformatycznym, występują naturalne synergie, których wykorzystanie przynosi korzyści dla firm działających w tych branżach oraz daje nowe możliwości dla konsumentów – dodała.

Minister Jarosińska-Jedynak mówiła także o planowanym wsparciu innowacji w kolejnym 7-letnim okresie programowania UE – w latach 2021-2027.

- Bez innowacji - w energetyce oraz innych obszarach - nie będzie możliwe osiągnięcie najbardziej ambitnego założenia Unii Europejskiej, którym jest osiągnięcie neutralności klimatycznej – stwierdziła minister  Jarosińska-Jedynak. 

W jej przekonaniu będzie to wymagać dużych zmian w podejściu do polityki energetyczno-klimatycznej kraju oraz ogromnych nakładów finansowych i nie dokona się bez zaawansowanych i efektywnych technologii.

W perspektywie 2021-2027 zakładana jest kontynuacja dotychczasowych obszarów wsparcia w zakresie efektywności energetycznej w budynkach i w przedsiębiorstwach, odnawialnych źródeł energii oraz inteligentna infrastruktura energetyczna i infrastruktury ciepła i chłodu. Zakres wsparcia uzależniony będzie od finalnego kształtu unijnej legislacji oraz od wielkości budżetu.

{crossposting}

Czytaj więcej

Duda: Zwiększyć gotowość sił NATO w tej części Europy

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. 

Więcej…

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…

Błaszczak: Nikt nielegalnie nie przejdzie przez granicę mimo starań reżimu Łukaszenki

Wojska inżynieryjne z Wielkiej Brytanii będą pomagać Polakom w reperacji tymczasowego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Podczas spotkania ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i Bena Wallace’a, sekretarza obrony Wielkiej Brytanii omówiono szczegóły tej współpracy.

Więcej…

Racjonalny patriotyzm polskich konsumentów

Tak w skrócie można podsumować wyniki najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez Centrum Badań i Analiz Rynku (ASM) w październiku br. na próbie 1077 dorosłych Polaków.

Więcej…

Ziobro: Obywatele uzyskają dostęp do sądu nawet we własnym telefonie

Sprawne sądownictwo jest warunkiem dobrze funkcjonującego demokratycznego państwa. Reforma wzmacnia niezależność sędziów. Chcemy skończyć z tworzeniem sędziowskich grup interesu.

Więcej…