Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Elektroniw wiatrowe z perspektywy ścierniska

Sektor energii potrzebuje innowacji. Wiele inwestycji, które umożliwią adaptację do zmian klimatycznych i poprawy jakości powietrza jest dofinansowanych z funduszy europejskich.

W Warszawie odbyła się dwudniowa konferencja „Innowacje w obszarze energii w aspekcie zmian klimatycznych i poprawy jakości powietrza”. Wydarzenie otworzyła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

- Innowacje mogą stanowić bardzo ważny element uzyskania przewagi konkurencyjnej dla polskich przedsiębiorstw w różnych sektorach – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak. -  Między sektorem energii a sektorami powiązanymi - transportowym, budowlanym, chemicznym, teleinformatycznym, występują naturalne synergie, których wykorzystanie przynosi korzyści dla firm działających w tych branżach oraz daje nowe możliwości dla konsumentów – dodała.

Minister Jarosińska-Jedynak mówiła także o planowanym wsparciu innowacji w kolejnym 7-letnim okresie programowania UE – w latach 2021-2027.

- Bez innowacji - w energetyce oraz innych obszarach - nie będzie możliwe osiągnięcie najbardziej ambitnego założenia Unii Europejskiej, którym jest osiągnięcie neutralności klimatycznej – stwierdziła minister  Jarosińska-Jedynak. 

W jej przekonaniu będzie to wymagać dużych zmian w podejściu do polityki energetyczno-klimatycznej kraju oraz ogromnych nakładów finansowych i nie dokona się bez zaawansowanych i efektywnych technologii.

W perspektywie 2021-2027 zakładana jest kontynuacja dotychczasowych obszarów wsparcia w zakresie efektywności energetycznej w budynkach i w przedsiębiorstwach, odnawialnych źródeł energii oraz inteligentna infrastruktura energetyczna i infrastruktury ciepła i chłodu. Zakres wsparcia uzależniony będzie od finalnego kształtu unijnej legislacji oraz od wielkości budżetu.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…