Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Miałam przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu. Dyskusja z młodzieżą i wsłuchanie się w ich głosy to bardzo cenne doświadczenie. Ważne jest, by młodzi ludzie stawiali sobie cele i nie zrażali się niepowodzeniami. Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem wśród młodych i dążymy do tego, by było ono jak najniższe - przypomniała minister rodziny Marlena Maląg.

Konferencja w Warszawie zgromadziła ponad stu uczestników. Młode osoby miały okazję, aby porozmawiać o swoich oczekiwaniach wobec pracy zawodowej, oraz narzędziach wsparcia w ich zawodowym rozwoju. Młodzież mogła osobiście zapytać minister rodziny i polityki społecznej Marlenę Maląg o możliwości i szanse jakie stwarza dla nich polski rynek pracy.

- Chcemy stworzyć takie warunki, aby młodzi ludzie, którzy wchodzą na rynek pracy, mogli się na nim odpowiednio odnaleźć. Między innymi będziemy realizowali program +Gwarancja dla młodych. Dotychczas programem zostało objętych już około 5 mln osób. Projekt ma być szeroką koalicją na rzecz działania dla ludzi młodych. Będą wprowadzane także zmiany w ustawie. Procedujemy trzy potężne projekty, m.in. zmiany w ustawie o aktywizacji zawodowej - wskazała minister Marlena Maląg.

Młodzież, która wzięła udział w spotkaniu wśród narzędzi, które ułatwiają im początki swojej ścieżki zawodowej wymieniła m.in. zerowy PIT. Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenia przysługuje osobom do ukończenia 26 lat.

Minister Marlena Maląg przypomniała, że korzystna sytuacja na rynku pracy w Polsce to zasługa m.in. potężnej interwencji państwa w postaci tarczy antykryzysowej czy tarczy finansowej. Dzięki tym narzędziom na ratowanie miejsc pracy  trafiło do firm w Polsce około 250 mld zł.  W ten sposób udało się uratować blisko 8 mln stanowisk pracy.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…