Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Możliwość wliczenia w koszty pracy małżonka, niższy ZUS dla najmniejszych firm, elektronizacja akt pracowniczych i skrócenie okresu ich przechowywania, niższy podatek dla innowatorów – to kolejne proprzedsiębiorcze rozwiązania, które przyniosą od Nowego Roku ustawy przygotowane przez resort przedsiębiorczości i technologii (MPiT).

Wśród nich są: Pakiet MŚP, Mały ZUS, E-akta, IP box, zmiany w dozorze technicznym oraz kolejne udogodnienia w CEIDG. Bardzo ważne jest, że na zgłoszenie do ZUS tego, że chce się korzystać z Małego ZUS jest czas do 8 stycznia br. Kolejna taka okazja pojawi się dopiero za rok.

- Małe i średnie przedsiębiorstwa to „oczko w głowie” mojego resortu – komentuje Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. - To właśnie głównie z myślą o nich przygotowaliśmy cały szereg ustaw, które wchodzą w życie już 1 stycznia – poinformowała minister.

W jej przekonaniu nowe przepisy przyniosą właśnie średnim, małym i najdrobniejszym firmom przede wszystkich oszczędności, a także ułatwienia i przywileje.

- Szczególną uwagę chciałabym zwrócić na Pakiet MŚP, Mały ZUS i IP box – dodaje Emilewicz. - Celem tego ostatniego rozwiązania jest wsparcie innowacyjności naszego kraju. To kluczowe wyzwanie dla naszej gospodarki i na Nowy Rok życzę wszystkim naszym przedsiębiorcom, by śmiało otwierali się na nowe, twórcze i bardziej efektywne rozwiązania, dzięki którym łatwiej będzie im konkurować, także na globalnym rynku - mówi min. Jadwiga Emilewicz.