Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Czarno - różowe logo Welconomy

"Welconomy Forum in Toruń" to jedno z największych wydarzeń ekonomicznych w Polsce. Przed nami XXVI edycja.

Organizuje je Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, a inicjatorem jest Jacek Janiszewski, były minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej.

Program tegorocznego "Welconomy"

- Jerzy Buzek wygłosi przemówienie wstępne. Następnie profesor Michał Kleiber zaprosi obecnych na sali ministrów do dyskusji, będą to: Henryk Kowalczyk z Ministerstwa Środowiska, Marek Zagórski z Ministerstwa Cyfryzacji oraz Jerzy Kwieciński z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Tematami ich wypowiedzi odpowiednio będą: smog i odpady, cyberbezpieczeństwo oraz innowacyjność. Hasłem głównym forum będzie "niepodległa – nowe wyzwania - zapowiada Janiszewski.

- Będzie około trzydziestu paneli dyskusyjnych. Po sesji plenarnej w CKK przejdziemy do hotelu "Copernicus", w którym przez dwa dni będą prowadzone debaty. Spodziewamy się około dwóch tysięcy gości. Poruszymy dużo tematów międzynarodowych. Będziemy podsumowali między innymi współpracę z Białorusią, Indiami, Kazachstanem i Kazachstanem. Rozpoczniemy współdziałanie z Angolą, Brazylią, Indonezją oraz Irakiem - dodaje organizator.

Forum odbędzie się w dniach 18-19 marca. Miejscami spotkań będą Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki i hotel "Copernicus". Będzie obecnych wielu przedstawicieli rządu, samorządów, polityków, oraz reprezentantów poszczególnych branż.Jacek Janiszewski – urodzony 10 lutego 1960 roku w Inowrocławiu. Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie socjologii. Absolwent Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Poseł na sejm trzeciej kadencji. Prezes Stronnictwa Konserwatywno – Ludowego w latach 1997-98. W międzyczasie sprawował także funkcję ministra rolnictwa i gospodarki żywnościowej w rządzie Jerzego Buzka. Inicjator wydarzenia "Welconomy Forum", zapoczątkowanego w 1994 roku. Aktualnie przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca,