Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

- Polska ma potencjał by stać się centrum innowacji finansowych – powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

W jej przekonaniu poprzez zmiany legislacyjne, rząd tworzy korzystny ekosystem dla innowacji finansowych w Polsce. - To już setki zmian korzystnych dla biznesu – takich jak pakiet 100 zmian dla firm, Konstytucja Biznesu, Pakiet MŚP, IP Box, ustawa o e-fakturowaniu, Mały ZUS czy Prosta Spółka Akcyjna - dodała minister.

- W rozwoju FinTech chcemy wykorzystywać przewagi, którymi dysponujemy. Polski system bankowy jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. Po brexit będziemy jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym funkcjonuje piaskownica regulacyjna - stwierdziła szefowa resortu.

Zaznaczyła, że Polacy lubią usługi Fintech i chętnie z nich korzystają. Mają one też znaczenie w rozwoju małych i średnich firm. Dodała, że naszą ambicją jest to, by Polska stała się światowym centrum innowacji finansowych.

- Jako największy rynek FinTech w Europie Środkowo-Wschodniej, może być miejscem testowania rozwiązań i ich rozwoju. W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii trwają prace nad przygotowaniem Strategii Produktywności - poinformowała Emilewicz. 

- Z uwagi na to, że sektor FinTech ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju polskiego rynku finansowego i całej gospodarki, zapisy dotyczące rozwoju sektora innowacji finansowych powinny być integralną częścią dokumentu – podkreśliła minister.