Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Żarówka na zielonej trawie

- Wdrażanie nowych, innowacyjnych technologii OZE pozwoli sprostać ambitnym celom i wyzwaniom jakie stoją przed energetyką. 

Na branżę energetyczną trzeba jednak patrzeć całościowo i każdy z jej elementów, jak choćby górnictwo czy odnawialne źródła energii, traktować z należytą uwagą - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas otwarcia XVI Kongresu Nowego Przemysłu w Warszawie.

Zdaniem ministra walka ze zmianami klimatu powinna mieć charakter globalnego i solidarnego wysiłku, który uwzględnia konieczność zachowania konkurencyjności gospodarek krajowych i ich suwerenności w zakresie kształtowania miksu energetycznego, jak również neutralności technologicznej.

Tchórzewski zaznaczył, że kluczowym zagadnieniem w strategii rozwoju polskiej energetyki jest popularyzacja niskoemisyjnych źródeł wytwarzania energii i poprawa efektywności energetycznej, tj. działania wspierające bezpieczeństwo energetyczne przy jednoczesnej redukcji emisji CO2. 

– Przewidujemy, że tempo rozwoju źródeł odnawialnych przybierze na sile po 2025 r. – stwierdził szef resortu energii. - Stawiamy też na silną pozycję energetyki rozproszonej: klastrów, spółdzielni energetycznych i prosumentów energii odnawialnej.

To właśnie

, przy aktywności lokalnych organizacji i prywatnych odbiorców może stać się regionalnym fenomenem w całościowym modelu funkcjonowania sektora – powiedział. 

Podkreślił jednak, że rozwój OZE musi następować wraz z zagwarantowaniem odpowiednich i stabilnych mocy rezerwowych. – Tę rolę pełnić będą w szczególności źródła gazowe oraz, po roku 2033, energetyka jądrowa – wskazał minister Tchórzewski.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…