Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rozwój oraz funkcjonowanie polskiej energetyki wiatrowej były głównymi tematami Forum590, w którym wziął udział wiceminister klimatu i środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska.

Podczas panelu dyskutowano m.in. o potencjale i rozwoju polskiej energetyki wiatrowej na morzu.

- Dla uzyskania optymalnych rezultatów rozwoju morskiej energetyki wiatrowej oraz wzmocnienia korzyści kluczowe znaczenie ma trójstronna współpraca rządu z przedstawicielami sektora oraz obecnymi i przyszłymi inwestorami, którzy będą zaangażowani w przygotowanie, dostawy i realizację morskich farm wiatrowych - podkreślił wiceminister Zyska.

Pełnomocnik Rządu ds. OZE wskazał, że morska energetyka wiatrowa jest istotnym elementem polskiego systemu elektroenergetycznego. Przypomniał również, że realizacja współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej rozpoczęła się jesienią 2020 r. 

- Celem projektu jest wypracowanie  i realizacja umowy sektorowej „Polish Offshore Wind Sector Deal” z uwzględnieniem interesów i praw uczestników porozumienia sektorowego.

Realizację współpracy na rzecz rozwoju offshore zapoczątkowano podpisaniem Listu intencyjnego o współpracy w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce między przedstawicielami rządu i branży. Dzięki temu stworzono okazję do integracji środowiska morskiej energetyki wiatrowej oraz wymiany doświadczeń pomiędzy stronami - powiedział wiceminister Zyska.

Jak dodał, kluczowym celem tej współpracy jest wypracowanie rekomendacji dotyczących maksymalizacji krajowego łańcucha dostaw dla morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…