Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Bez otoczenia regulacyjnego, bez wsparcia regulacyjnego nie będzie możliwe rozszerzenie gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) - stwierdził wiceminister

Dyskusje odbywające się podczas Kongresu GOZpodarka, zorganizowanego przez Instytut Jagielloński, Pracodawców RP oraz producenta energetyki Fortum, w ramach koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski” miały pomóc w odpowiedzi na pytanie jak wdrożyć w Polsce model gospodarki obiegu zamkniętego.

W roli Key Note Speakera wystąpił Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych.

- Bez otoczenia regulacyjnego, bez wsparcia regulacyjnego nie będzie możliwe rozszerzenie gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) - stwierdził wiceminister.

W jego przekonaniu kluczowym zadaniem dla rządu i samorządu staje się stworzenie sytuacji, w której wykorzystanie surowców wtórnych będzie bardziej opłacalne.

- We wrześniu 2019 r. Rada Ministrów przyjęła bardzo istotny dla wdrożenia GOZ dokument - Mapę Drogową GOZ, która stanowi jeden z projektów strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju - przypomniał wiceminister.

- Dokument powstał, bo gospodarki krajów członkowskich różnią się od siebie - nie istnieje jeden wzorcowy model wprowadzenia GOZ. Taki model każdy z krajów musi wypracować samodzielnie i my także - podkreślił Gryglas.

- Jestem głęboko przekonany, że wdrożenie GOZ przyczyni się do szybszego odzyskania konkurencyjności i wyjścia z kryzysu wywołanego przez pandemię - stwierdził na zakończenie wiceminister aktywów państwowych.
Po wystąpieniu Zbigniewa Gryglasa rozpoczął się pierwszy z trzech paneli dyskusyjnych Kongresu GOZpodarka - na temat polskiej drogi do gospodarki obiegu zamkniętego.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…