Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minęły cztery tygodnie odkąd ministerstwo cyfryzacji zaproponowało dla uczniów grarantannę. Resort chciał w ten sposób zorganizować uczniom czas tak, aby możliwie najmniej odczuli trwającą kwarantannę. 

- Jeśli kilka tygodni temu ktoś powiedziałby nam, że o naszej Grarantannie pisać będą media w Japonii, Chinach, Rosji, Hiszpanii, Finlandii, Turcji, Izraelu, Indonezji, we Włoszech, na Węgrzech, czy na Tajwanie, pewnie byśmy nie uwierzyli. Ale takie są fakty. Pierwsza odsłona naszego cyklu wzbudziła niespotykane zainteresowanie. Co dla nas najważniejsze – nie tylko w zagranicznych mediach, ale przede wszystkim wśród uczestników – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Odpowiadając na ten pozytywnym odzew postanowiliśmy rozszerzyć nasze działania – dodaje szef MC.

- Mamy nadzieję, że druga odsłona Grarantanny będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem jak pierwsza. W ciągu ostatnich czterech tygodni 28 tysięcy uczniów rozwiązało zagadki paragrafowe, 15 tysięcy wzięło udział w quizach historycznych, webinar o tym jak stworzyć grę wideo obejrzało 14 tysięcy osób - mówi minister. - W sumie naszą stronę www.grarantanna.pl odwiedziło w tym czasie niemal 300 tysięcy osób. To świetny wynik - dodaje szef MC.

Podsumowując pierwszą odsłonę Grarantanny warto także wspomnieć o tym, że w trakcie wyzwania Grarantanna JAM uczniowie stworzyli 40 gier komputerowych, a podczas wyzwania #edukatywni nagrali 475 wideo-lekcji, które obejrzało 10 tysięcy osób. Podczas Grarantanny ministerstwo cyfryzacji zorganizowało także turniej jakiego jeszcze nie było – Grarantanna Cup.

- To przedsięwzięcie adresowane do wszystkich uczniów, którzy przy okazji świetnej zabawy i konkurencji w duchu fair-play, mogą wygrać indywidualne nagrody, ale i nagrody dla szkół, które reprezentują – przypomina minister cyfryzacji Marek Zagórski.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…