Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Kadr ze spotu akcji "Zostań Żołnierzem" Sofia Ennaoui" wicemistrzyni europy w biegach przełajowych

- Wojsko Polskie musi być liczniejsze, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, a żołnierze Wojska Polskiego muszą być godnie wynagradzani – stwierdził Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, podczas rozpoczęcia w Łebie kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

- Kampania służy temu, aby Wojsko Polskie było liczniejsze. Dziś w tym pięknym mieście, w Łebie inauguruję czwartą edycję kampanii .

Szef MON ogłosił tam założenia programu promującego służbę w Wojsku Polskim. Kolejne etapy kampanii będą realizowane w dwóch formach. W trasę znów wyruszą busy rekrutacyjne Wojska Polskiego. Pojawią się w trzech województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.  

Szef MON przypomniał, że od czasu inauguracji kampanii złożonych zostało prawie 17 tys. wniosków o przystąpienie do Wojska Polskiego. 

- Rezultat naszej kampanii przerósł oczekiwania - ocenił. - Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy zdecydowali się związać swoją przyszłość z Wojskiem Polskim. To naprawdę bardzo dobra decyzja. Dzięki temu Polska na pewno jest bardziej bezpieczna. To jest proces, który uruchomiłem, który się rozwija. Proces, który doprowadzi do tego, że Wojsko Polskie będzie liczniejsze – podkreślił szef MON. 

Minister przypomniał, że Wojsko Polskie musi być bardziej aktywne i wychodzić ze swoją ofertą do wszystkich zainteresowanych. Służba w wojsku daje wiele możliwości rozwoju - to może być pasja i prawdziwa przygoda. - Wojsko Polskie to misja. Służenie w Wojsku Polskim to zawód godnie wynagradzany. Wojsko Polskie daje możliwości osobistego rozwoju. To swoista przygoda, a przede wszystkim to wielki zaszczyt i wyróżnienie, żeby nosić mundur żołnierza Wojska Polskiego – mówił szef MON. 

Minister Błaszczak podczas pikniku poinformował o drugiej inicjatywie, którą rozpoczyna Wojsko Polskie, a  która łączy się z kampanią rekrutacyjną „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, czyli tzw. „Wojskowe wyzwanie”. Przez całe wakacje każdy z nas, na jeden dzień, będzie mógł stać się żołnierzem i wziąć udział w zajęciach w terenie jednostek w całej Polsce. Uczestnicy nauczą się podstawy musztry wojskowej, czytania mapy, rzutu granatem ćwiczebnym czy celowania i strzelania przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego.

Pierwsze zajęcia odbędą się już 13 lipca. Do koszarów zapraszają m.in. żołnierze z 1 Brygady Pancernej  w Warszawie, 10 Brygady Logistycznej w Opolu, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie,  Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oraz 9 Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim. 

- W każdą sobotę począwszy od 13 lipca w określonych garnizonach, w określonych jednostkach Wojska Polskiego można będzie przyjść, można będzie zapoznać się ze sprzętem, można będzie wziąć udział w zajęciach, tak jak każdy żołnierz Wojska Polskiego, a więc może będzie zostać na jeden dzień żołnierzem Wojska Polskiego – poinformował minister. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…