Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Kadr ze spotu akcji "Zostań Żołnierzem" Sofia Ennaoui" wicemistrzyni europy w biegach przełajowych

- Wojsko Polskie musi być liczniejsze, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, a żołnierze Wojska Polskiego muszą być godnie wynagradzani – stwierdził Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, podczas rozpoczęcia w Łebie kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

- Kampania służy temu, aby Wojsko Polskie było liczniejsze. Dziś w tym pięknym mieście, w Łebie inauguruję czwartą edycję kampanii .

Szef MON ogłosił tam założenia programu promującego służbę w Wojsku Polskim. Kolejne etapy kampanii będą realizowane w dwóch formach. W trasę znów wyruszą busy rekrutacyjne Wojska Polskiego. Pojawią się w trzech województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.  

Szef MON przypomniał, że od czasu inauguracji kampanii złożonych zostało prawie 17 tys. wniosków o przystąpienie do Wojska Polskiego. 

- Rezultat naszej kampanii przerósł oczekiwania - ocenił. - Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy zdecydowali się związać swoją przyszłość z Wojskiem Polskim. To naprawdę bardzo dobra decyzja. Dzięki temu Polska na pewno jest bardziej bezpieczna. To jest proces, który uruchomiłem, który się rozwija. Proces, który doprowadzi do tego, że Wojsko Polskie będzie liczniejsze – podkreślił szef MON. 

Minister przypomniał, że Wojsko Polskie musi być bardziej aktywne i wychodzić ze swoją ofertą do wszystkich zainteresowanych. Służba w wojsku daje wiele możliwości rozwoju - to może być pasja i prawdziwa przygoda. - Wojsko Polskie to misja. Służenie w Wojsku Polskim to zawód godnie wynagradzany. Wojsko Polskie daje możliwości osobistego rozwoju. To swoista przygoda, a przede wszystkim to wielki zaszczyt i wyróżnienie, żeby nosić mundur żołnierza Wojska Polskiego – mówił szef MON. 

Minister Błaszczak podczas pikniku poinformował o drugiej inicjatywie, którą rozpoczyna Wojsko Polskie, a  która łączy się z kampanią rekrutacyjną „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, czyli tzw. „Wojskowe wyzwanie”. Przez całe wakacje każdy z nas, na jeden dzień, będzie mógł stać się żołnierzem i wziąć udział w zajęciach w terenie jednostek w całej Polsce. Uczestnicy nauczą się podstawy musztry wojskowej, czytania mapy, rzutu granatem ćwiczebnym czy celowania i strzelania przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego.

Pierwsze zajęcia odbędą się już 13 lipca. Do koszarów zapraszają m.in. żołnierze z 1 Brygady Pancernej  w Warszawie, 10 Brygady Logistycznej w Opolu, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie,  Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oraz 9 Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim. 

- W każdą sobotę począwszy od 13 lipca w określonych garnizonach, w określonych jednostkach Wojska Polskiego można będzie przyjść, można będzie zapoznać się ze sprzętem, można będzie wziąć udział w zajęciach, tak jak każdy żołnierz Wojska Polskiego, a więc może będzie zostać na jeden dzień żołnierzem Wojska Polskiego – poinformował minister. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: Polska zostaje kolejnym państwem ramowych Eurokorpusu

- Będziemy pracować nad wypełnieniem zobowiązania, które dzisiaj bierzemy na siebie. Po kilku latach zaangażowania w prace organów wewnętrznych Eurokorpusu, Polska już w pełni angażuje się w działania kwatery.

Więcej…

Nowy prezes, stałe wyzwania

Zmiany, zmiany, zmiany… Nie tylko w podatkach, ale także i te, które mogą nastrajać zdecydowanie bardziej optymistycznie.

Więcej…

Błaszczak: 18. Dywizja Zmechanizowana odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO

- 18. Dywizja Zmechanizowana rozrasta się, uzyskała także certyfikację. Dbamy również o rozwój zaplecza technicznego. Jednym z ważnych elementów 18. Dywizji jest 1. Warszawska Brygada Pancerna.

Więcej…

Adamczyk: Dbajmy o swoje bezpieczeństwo

Rozpoczęły się pierwsze wyjazdy na zimowy wypoczynek i pierwsze kontrole autokarów – trwają działania Inspekcji Transportu Drogowego „Bezpieczny autokar – ferie 2022”.

Więcej…

Rodzinny kapitał opiekuńczy wszedł w życie 1 stycznia

Maląg: W ciągu niespełna dwóch tygodni rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy obejmujący 353 tys. dzieci.

Więcej…