Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W formule online odbyła się coroczna, najważniejsza konferencja na temat dronów – Amsterdam Drone Week. Podczas konferencji prezentowane były osiągnięcia i kierunki działań Komisji Europejskiej oraz Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), m.in. w zakresie strategii i legislacji.

Polska już po raz trzeci reprezentowana była przez Ministerstwo Infrastruktury oraz instytucje, które współtworzą Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów (CEDD). 

W konferencji Amsterdam Drone Week uczestniczyła Małgorzata Darowska, Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) i Programu Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów.

- Jak dotąd Polska bardzo dobrze wykorzystała potencjał rozwoju w tej nowej, dynamicznie rozwijającej się dziedzinie gospodarki - mówiła Darowska. 

- Wszystko dzięki dobrej identyfikacji przewag konkurencyjnych, autorskiemu podejściu do rozwoju dronowej gospodarki i modelowej współpracy wielu instytucji i firm. Dzięki temu jesteśmy obecnie w światowej czołówce wdrażania infrastruktury cyfrowej i gotowości do wdrażania usług dronowych - dodała. 

W opinii Darowskiej na tych podwalinach chcemy wzmacniać zdolności produkcyjne, bo w tym upatrujemy szanse dla naszej gospodarki. 

- Po sukcesie PansaUTM, czyli cyfrowej koncepcji koordynacji lotów BSP oraz cyfrowego zarządzania wnioskami i zgodami na loty w przestrzeni powietrznej, chcemy nadal pozostać krajem wyznaczającym trendy w rozwoju i wdrażaniu tak przełomowej technologii, jaką są drony. Na forum Amsterdam Drone Week prezentujemy nasze dokonania i rekomendacje dotyczące unijnej strategii dla obszaru dronowego, metody implementacji rozwiązań dronowych oraz włączenia dronów do systemu transportu miejskiego - powiedziała na zakończenie Małgorzata Darowska.  

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…