Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Grzegorz Pruszczyk kandydat na posła do Sejmu RP wraz z rodziną.

Chronić rodzinę przed zorganizowaną demoralizacją i ideologią, chronić nienarodzone dzieci, chronić prawa rodziców do wychowania dzieci - mówi kandydat na posła Grzegorz Pruszczyk.

Grzegorz Pruszczyk - kim jestem

Jestem od blisko 21 lat szczęśliwym mężem Katarzyny i tatą: Jana, Marty, Józefa, Dominiki, Laury i ś.p. Jerzego. Mieszkamy pod Warszawą w powiecie piaseczyńskim, w gminie Prażmów.

Jesteśmy z żoną absolwentami Instytutu Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obydwoje zaangażowaliśmy się w poradnictwo rodzinne. Staramy się pomóc młodym ludziom wystartować w małżeństwo i założyć trwałą kochającą się rodzinę.

Jako wieloletni samorządowiec: radny gminy, wójt i radny powiatu jestem dobrze przygotowany do zadań, które niesie ze sobą służba publiczna. Dlatego przyjąłem propozycję kandydowania do Sejmu RP. 

Prawa rodziny to konkret

Sprawy takie jak ochrona praw rodziny i ochrona życia dzieci nienarodzonych są dziś albo „zapominane”, albo coraz bardziej jawnie atakowane przez propagatorów „cywilizacji śmierci”. Chcę być rzecznikiem rodziny i jej praw, tak jak byłem do tej pory.

Rodzice mają niezbywalne prawo i pierwszeństwo do wychowania swoich dzieci. Dlatego muszą być uznani za pierwszych i głównych wychowawców. Przed szkołą i przed państwem.

Rodzice mają prawo do wychowania swoich dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami moralnymi i religijnymi. 

Mają też prawo do swobodnego wyboru szkół lub innych środków niezbędnych do kształcenia dzieci, zgodnie z własnymi przekonaniami, a rozdział środków publicznych powinien umożliwiać im korzystanie z tego prawa

Obowiązki państwa wobec obywatela

I wreszcie instytucje państwowe mają obowiązek chronić rodzinę przed zorganizowaną demoralizacją i ideologiami, które uderzają w jej członków, szczególnie tych najsłabszych: w dzieci, niepełnosprawnych, a także w tych , którzy znajdują się jeszcze w łonach swych mam.

Tyle i aż tyle. To są wytyczne, którymi kieruję się w swoim życiu i którymi będę kierował się jako poseł.

Jeśli chcecie Państwo mnie w tym wesprzeć, proszę Was o głos 13 października.

Startuję z numeru 17 z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 20 obejmującym powiaty podwarszawskie.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…