Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Prezydent Duda na tle flagi Unii i Polski

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, zgodnie z którą prawo do świadczenia 500 plus będą miały wszystkie dzieci do 18 roku życia.

- Dzieci to dobro narodowe; to sprawa państwa, by były wychowywane w bezpieczeństwie socjalnym - mówił prezydent. Prezydent podziękował wszystkim odpowiedzialnym za uchwalenie tej nowelizacji.

- Zawsze mówię, że jeśli będę mógł usłyszeć na koniec swojej prezydenckiej służby, od zwykłej polskiej rodziny, że ta jakość życia się podniosła, że jest lepiej, że żyje im się bezpieczniej, spokojniej, że są krótko mówiąc bardziej zamożni, że żyją wygodnie, to uznam, że główny cel, jaki mi przyświecał został zrealizowany - powiedział prezydent.

Podkreślił również, że rodzina, wychowanie dzieci jest niezwykle ważnym elementem polityki państwowej.

- Dzieci to dobro narodowe, to nie tylko i wyłącznie prywatna sprawa rodziców, to także sprawa państwa, żeby były dzieci, żeby były przyszłe pokolenia i żeby te dzieci były wychowywane jak najlepiej, w bezpieczeństwie socjalnym i żeby nie żyły w biedzie - dodał Andrzej Duda.

Zaznaczył, że świadczenia, które wspierają rodzinę, są „standardem w państwach na zachodzie Europy”. - Jeżeli chcemy podążać w tym samym kierunku, to tego typu świadczenia muszą być - podkreślił.

Zdaniem prezydenta program Rodzina 500+ zrewolucjonizował życie polskiego społeczeństwa. - Jeżeli spojrzymy na statystyki, choćby biedy, ubóstwa wśród dzieci, to nastąpiła rewolucyjna zmiana – ubóstwo zostało zredukowane o ponad 90 proc. - zauważył. Jak dodał, „można powiedzieć, że w jakimś sensie stał się cud”.