Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Najbliższe miesiące będą kluczowe z punktu widzenia decyzji strategicznych w zakresie kierunku polityki UE i tym samym niezwykle istotne w kontekście zapewnienia dobrobytu i bezpieczeństwa jej obywatelom.

Pod tym kątem postrzegamy proces wyłaniania kandydatów na najwyższe stanowiska w UE – zaznaczył wiceminister Konrad Szymański podczas spotkania z dyrektorem generalnym ds. europejskich w holenderskim MSZ Thijsem van der Plasem.

Agenda konsultacji objęła m.in. podsumowanie szczytu w Sibiu, nową Agendę Strategiczną - w tym transparentność, rynek wewnętrzny, bezpieczeństwo, klimat, relacje zewnętrzne UE, praworządność i migracje, a także brexit, politykę rozszerzenia oraz sytuację polskich pracowników na holenderskim rynku pracy.

Polska i Holandia należą do państw - zwolenników pogłębienia integracji w sektorze usług. W tym kontekście wiceminister Szymański podkreślił, że w dobie rosnącej globalnej konkurencji i napiętych międzynarodowych stosunków handlowych dalszy rozwój jednolitego rynku należy zaliczyć do kluczowych priorytetów w strategicznym programie UE.

- Jednolity rynek jest podstawą dobrobytu i konkurencyjności Europy - zauważył wiceszef polskiej dyplomacji. - Wierzę, że silny głos krajów o podobnych poglądach może się do tego przyczynić – dodał.

Rozmowa dotyczyła również sytuacji polskich pracowników na holenderskim rynku pracy. Wiceminister Szymański z zadowoleniem zauważył, że w prasie holenderskiej opublikowano w ostatnim czasie kilka artykułów przedstawiających w sposób szeroki i obiektywny problemy pracowników tymczasowych na holenderskim rynku pracy, w tym nielegalną działalność lokalnych agencji zatrudnienia.

- Nadal istnieje potrzeba prowadzenia otwartego dialogu pomiędzy władzami polskimi i holenderskimi na temat holenderskiej polityki zwalczania nadużyć i wyzysku polskich pracowników – podkreślił wiceszef MSZ.

{crossposting}

Czytaj więcej

Romanowski: Pomoc dla ofiar przemocy domowej będzie skuteczniejsza

- Polska dołącza do grona krajów, w których pomoc dla ofiar przemocy domowej należy do najskuteczniejszych. Policja i Żandarmeria Wojskowa otrzymują skuteczne narzędzie, aby móc w sposób natychmiastowy odizolować sprawcę od ofiary - mówił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski na konferencji prasowej, poświęconej ustawie antyprzemocowej, która została podpisana przez prezydenta RP. 

Więcej…

Przybył: Trzeba po prostu wziąć się do roboty!

Prezydent Andrzej Duda podczas powoływania Rady ds. Przedsiębiorczości

Niedawno pisałem o posiedzeniu Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP, poświęconym promocji polskich marek. Burza mózgów przyniosła owoce – i oto powstał dokument zawierający Stanowisko Rady dot. promocji polskich marek.

Więcej…

Błaszczak: Żołnierze udowodnili po raz kolejny, że można na nich liczyć

Żołnierze WOT uczestniczyli również w skrajnych przypadkach -  w ewakuacji podopiecznych domów pomocy społecznej

- Zadaniem Wojska Polskiego jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom. W sytuacji również takiej, z jaką mamy dziś do czynienia, a więc w sytuacji epidemii. Od pierwszego dnia żołnierze Wojska Polskiego byli na posterunku, byli obecni, wspierali tych, którzy tego wsparcia potrzebują.

Więcej…

Szumowski: Proszę pacjentów onkologicznych aby nie przerywali leczenia

Apeluję do wszystkich Polaków, o systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych – podkreślił Szumowski

Minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski wystosował specjalny apel do pacjentów onkologicznych. - W trosce o Państwa zdrowie, zwracam się z apelem o zgłaszanie się do szpitali/oddziałów onkologicznych w przypadku podejrzenia nowotworu i nieprzerywanie podjętego leczenia onkologicznego.

Więcej…

Witkowski: Droga wodna Zatoka Gdańska Zalew Wiślany - inwestycja strategiczna

Ta inwestycja jest strategiczna ze względu na pobudzenie gospodarcze nie tylko Elbląga i tej części Polski ale śmiem twierdzić tej części Europy

Trwają prace przy inwestycji „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. 12 maja budowę odwiedził Grzegorz Witkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. 

Więcej…