Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolejny krok ku integracji aglomeracji lubelskiej z warszawską. – Sprawny, szybki i wygodny transport jest jednym z najważniejszych elementów zapewnienia dynamicznego rozwoju państwa.

Nowy odcinek trasy S17 to kolejny krok ku integracji komunikacyjnej aglomeracji lubelskiej z aglomeracją warszawską – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas otwarcia fragmentu tej trasy.

To piąty fragment otwarty na trasie Warszawa- Lublin w 2019. Chodzi o 13-kilometrowy fragment Garwolin - Kołbiel. Kierowcy będą mieli do dyspozycji blisko 153 km dwujezdniowej trasy od miejscowości Zakręt pod Warszawą do końca obwodnicy Piask w kierunku Chełma i Zamościa.

Zdaniem wicepremiera realizacja tej inwestycji przełoży się na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej położonych wzdłuż niej miejscowości. 

– Autostrady i drogi szybkiego ruchu są konieczne dla nowych inwestycji a tym samym tworzenia miejsc pracy – dodał Sasin.

Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

{crossposting}

Czytaj więcej

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…

Błaszczak: Nikt nielegalnie nie przejdzie przez granicę mimo starań reżimu Łukaszenki

Wojska inżynieryjne z Wielkiej Brytanii będą pomagać Polakom w reperacji tymczasowego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Podczas spotkania ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i Bena Wallace’a, sekretarza obrony Wielkiej Brytanii omówiono szczegóły tej współpracy.

Więcej…

Racjonalny patriotyzm polskich konsumentów

Tak w skrócie można podsumować wyniki najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez Centrum Badań i Analiz Rynku (ASM) w październiku br. na próbie 1077 dorosłych Polaków.

Więcej…

Ziobro: Obywatele uzyskają dostęp do sądu nawet we własnym telefonie

Sprawne sądownictwo jest warunkiem dobrze funkcjonującego demokratycznego państwa. Reforma wzmacnia niezależność sędziów. Chcemy skończyć z tworzeniem sędziowskich grup interesu.

Więcej…

Rau: Wzmocnienie wymiaru bezpieczeństwa w ramach Partnerstwa Wschodniego

Tematami ostatniego posiedzenia unijnej Rady do Spraw Zagranicznych były: sytuacja na granicy z Białorusią, zaangażowanie UE w regionach Bałkanów Zachodnich i Sahelu oraz prace nad Kompasem Strategicznym w dziedzinie Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony (na wspólnej sesji ministrów spraw zagranicznych i obrony). 

Więcej…