Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolejny krok ku integracji aglomeracji lubelskiej z warszawską. – Sprawny, szybki i wygodny transport jest jednym z najważniejszych elementów zapewnienia dynamicznego rozwoju państwa.

Nowy odcinek trasy S17 to kolejny krok ku integracji komunikacyjnej aglomeracji lubelskiej z aglomeracją warszawską – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas otwarcia fragmentu tej trasy.

To piąty fragment otwarty na trasie Warszawa- Lublin w 2019. Chodzi o 13-kilometrowy fragment Garwolin - Kołbiel. Kierowcy będą mieli do dyspozycji blisko 153 km dwujezdniowej trasy od miejscowości Zakręt pod Warszawą do końca obwodnicy Piask w kierunku Chełma i Zamościa.

Zdaniem wicepremiera realizacja tej inwestycji przełoży się na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej położonych wzdłuż niej miejscowości. 

– Autostrady i drogi szybkiego ruchu są konieczne dla nowych inwestycji a tym samym tworzenia miejsc pracy – dodał Sasin.

Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…