Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolejny krok ku integracji aglomeracji lubelskiej z warszawską. – Sprawny, szybki i wygodny transport jest jednym z najważniejszych elementów zapewnienia dynamicznego rozwoju państwa.

Nowy odcinek trasy S17 to kolejny krok ku integracji komunikacyjnej aglomeracji lubelskiej z aglomeracją warszawską – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas otwarcia fragmentu tej trasy.

To piąty fragment otwarty na trasie Warszawa- Lublin w 2019. Chodzi o 13-kilometrowy fragment Garwolin - Kołbiel. Kierowcy będą mieli do dyspozycji blisko 153 km dwujezdniowej trasy od miejscowości Zakręt pod Warszawą do końca obwodnicy Piask w kierunku Chełma i Zamościa.

Zdaniem wicepremiera realizacja tej inwestycji przełoży się na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej położonych wzdłuż niej miejscowości. 

– Autostrady i drogi szybkiego ruchu są konieczne dla nowych inwestycji a tym samym tworzenia miejsc pracy – dodał Sasin.

Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…