Pozostałe obligacje, w pierwszym okresie odsetkowym, oprocentowane będą odpowiednio: 7,00% dla 4-latek oraz 7,25% dla 10-latek.
6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu „Rodzina 500 plus” oprocentowane będą odpowiednio 7,20% i 7,50% w pierwszym roku.
- Nasi klienci mają szeroki wybór instrumentów o prostej i zrozumiałej konstrukcji. W standardowej ofercie dostępne są obligacje o terminie zapadalności od 3 miesięcy do 10 lat, o oprocentowaniu stałym, zmiennym lub indeksowanym do inflacji. Beneficjentom programu „Rodzina 500+” oferujemy dodatkowo instrumenty 6- i 12-letnie z oprocentowaniem indeksowanym do inflacji - komentuje Sebastian Skuza, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.
- Wszystkie rodzaje obligacji detalicznych można kupić bezpiecznie przez internet w serwisach www.zakup.obligacjeskarbowe.pl oraz www.pekao.com.pl/obligacje-skarbowe i aplikacji mobilnej PeoPay - dodaje wiceminister.
- Grudzień jest ostatnim miesiącem tego roku, w którym osoby zainteresowane oszczędzaniem na emeryturę, mogą skorzystać z zakupu detalicznych obligacji skarbowych w ramach IKE - podkreśla Skuza. - Myśleć o oszczędzaniu na emeryturę powinniśmy zdecydowanie wcześniej niż zaczniemy liczyć, ile lat pracy zawodowej zostało nam jeszcze do momentu wypłaty świadczenia. Gdy zastanawiamy się, gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę, powinniśmy pamiętać, by wybrać miejsce bezpieczne, a sam proces był przy okazji prosty. Można rozpocząć od założenia Konta IKE-Obligacje.
{crossposting}- Na wykorzystanie limitu w wysokości 17.766 zł pozostał jeszcze miesiąc. Tegoroczny limit pozwala na zakup 177 sztuk obligacji oszczędnościowych o terminie zapadalności od 1 roku do 10 lat. Pieniądze można przeznaczyć na jeden lub kilka rodzajów obligacji. Szczegółowe informacje o Koncie IKE-Obligacje dostępne są w serwisie www.obligacjeskarbowe.pl - stwierdza na zakończenie Sebastian Skuza, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.