Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Chciałbym pogratulować i podziękować Pani Marszałek za tę inicjatywę. Prawda na temat ludobójstwa katyńskiego jest niezwykle istotna. Zarówno dla obecnych żyjących, jak i przyszłych pokoleń Polaków.

Ta prawda dociera do nas z pewnymi problemami. Oczywiście, my w naszym kraju mówimy wprost o okolicznościach tej zbrodni. Natomiast inną zupełnie narrację możemy usłyszeć za naszą wschodnią granicą, szczególnie w Moskwie - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas konferencji z udziałem Marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, inaugurującej konkurs „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.

Szef MON uczestniczył w Sejmie w inauguracji kolejnej edycji konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”, którego adresatem jest młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Szef resortu obrony narodowej zwrócił uwagę na kontekst historyczny II wojny światowej odwołując się do paktu Ribbentrop-Mołotow, porozumienia Stalina z Hitlerem.

- Konsekwencją tego porozumienia był czwarty rozbiór Polski i zbrodnie dokonywane na narodzie polskim, zarówno przez Rosjan, jak i przez Niemców. Przykładem ofiar tej zbrodni są dwie córki generała Józefa Dowbora-Muśnickiego, generała, który był dowódcą wojsk polskich w dawnym zaborze pruskim, wcześniej był dowódcą Korpusu Polskiego na terenach rosyjskich.

Janina, córka generała Dowbora-Muśnickiego, podporucznik Wojska Polskiego, pilot, została zamordowana w kwietniu 1940 roku w Katyniu. Jej siostra Agnieszka, która zaangażowała się w konspirację została zamordowana w Palmirach przez Niemców w czerwcu 1940 roku. Dziś jesteśmy zobowiązani, żeby mówić prawdę, żeby pokazywać prawdę opinii światowej na temat ludobójstwa katyńskiego - zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…