Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Wojna ’20. roku jest przykładem, jak niedoceniane są niektóre wydarzenia historyczne. Dlatego istnieje konieczność, by przywrócić jej należną świadomość i rangę zwłaszcza w skali Europy i świata.

Bitwa Warszawska zwana Cudem nad Wisłą uchroniła Zachód przed komunistyczną nawałnicą - powiedział wicepremier Jacek Sasin podczas konferencji na Stadionie Narodowym poświęconej obchodom 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920. roku.

Na PGE Narodowym w Warszawie zorganizowane zostanie specjalne widowisko poświęcone upamiętnieniu Bitwy Warszawskiej 1920 r. Będzie to pierwsze tak duże wydarzenie w tym roku na PGE Narodowym i jednocześnie tak wyjątkowe wydarzenie o charakterze historyczno- rekonstrukcyjnym. Na płycie areny znajdą się polskie i bolszewickie okopy, rekwizyty historyczne, dekoracje, bohaterowie walk, dziesiątki koni i kilkuset statystów. 

- Prawda historyczna ma wyjątkowo ważne znaczenie dla młodego pokolenia, bo historia jest dla nich jak kartka z podręcznika, więc to, jak zostanie im ona przekazana i utrwalona, to tak będzie wpływała na ich świadomość i postawy patriotyczne - powiedział wicepremier Jacek Sasin. - W tej sytuacji wychowanie w duchu patriotyzmu i uczenie historii swojego kraju, to jedno z najważniejszych zadań współczesnej szkół - dodał.

Premiera wydarzenia odbędzie się 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 20.30 i będzie transmitowana w TVP. 

Ministerstwo Aktywów Państwowych od początku wspiera działania spółek Skarbu Państwa w kształtowaniu i budowanie polityki historycznej. Docenia wkład dla organizacji obchodów upamiętniających ważne wydarzenia z naszej historii. - Pamiętamy o bohaterach walk, powstań, zrywów narodowych czy konspiracji - przekonywał wicepremier Jacek Sasin.

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: Wojsko Polskie musi być zdolne do odstraszania

- Ruszamy z kontraktem na II fazę programu obrony powietrznej Wisła. Podpisałem już zapytanie ofertowe - Letter of Request dotyczący pozyskania 3 dywizjonów czyli 6 baterii systemu Patriot obejmujący radary dookólne, wyrzutnie oraz zapas pocisków rakietowych.

Więcej…

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…