Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Na co dzień żołnierze polscy i niemieccy ćwiczą wspólnie, wspólnie też zorganizowaliśmy i prowadzimy razem z naszymi przyjaciółmi z Danii Dowództwo Korpusu w Szczecinie. Niemcy są państwem ramowym na Litwie, jeżeli chodzi o eFP - powiedział Mariusz Błaszczak po spotkaniu z szefową resortu obrony Niemiec.

- Jest zatem wiele zarówno dwustronnych, jak i wielostronnych, w formacie Unii Europejskiej, a także w formacie Sojuszu Północnoatlantyckiego wspólnych relacji, które dają silne podstawy do tego, aby nasze państwa były bezpieczne - dodał minister, który gościł Annegret Kramp-Karrenbauer szefową resortu obrony Niemiec.

- Dziękuję Pani Minister za bardzo dobrą rozmowę dotyczącą współpracy w formacie Unii Europejskiej i w formacie NATO. Rozmawialiśmy na przykład na temat współpracy w ramach PESCO. 

- Jesteśmy bardzo aktywni, mamy pomysły, wykorzystamy możliwości tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych państw – dodał Błaszczak. - Bardzo się cieszę, że jesteśmy zgodni, co do sprawy fundamentalnej, że Unia Europejska nie powinna rywalizować z NATO, a zdolności te powinny być uzupełniane - mówił minister.

Rozmowy dwustronne dotyczyły m.in. możliwości rozwoju współpracy zbrojeniowej, zaangażowania obu krajów we wzmocnienie bezpieczeństwa na flance wschodniej NATO, a także priorytetów w obszarze bezpieczeństwa i obrony niemieckiej prezydencji w Radzie UE, która rozpoczęła się w lipcu br.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…