Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

O sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19 rozmawiano podczas posiedzenia Rady Gabinetowej pod przewodnictwem Prezydenta Andrzeja Dudy.

- Bardzo proszę, aby nie lekceważyć sytuacji, w której podejrzewają Państwo, że mogą być chorzy na COVID-19 - apelował Prezydent po zakończeniu spotkania. Jak dodał, Polska ma w tej chwili rezerwy zarówno miejsc w szpitalach, jak i respiratorów do tego, aby pomocy udzielić. Podkreślił też, że pomoc dla branż, które zostały dotknięte kryzysem zostanie utrzymana w czasie, kiedy to będzie niezbędne. 

- Mam nadzieję, że większość z tych firm po ustąpieniu pandemii będzie mogła wracać do swojego funkcjonowania - powiedział Prezydent Duda.

Prezydent poinformował, że w planowanym terminie odbędą się egzaminy maturalne. Rozpoczną się 4 maja i będą trwały ponad 20 dni. Powiedział też, że poważnie rozważany jest powrót jak największej liczby uczniów do szkół, którzy uczyć się by mieli w formie hybrydowej.

Z uwagi na sytuację epidemiczną posiedzenie Rady Gabinetowej odbyło się w formie zdalnej. Wzięli w nim udział - poza Prezydentem RP oraz członkami Rady Ministrów - także Grażyna Ignaczak-Bandych, szef KPRP, Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP, Paweł Soloch, szef BBN oraz Błażej Spychalski, Sekretarz Stanu w KPRP. Rada Gabinetowa jest organem konstytucyjnym. Może być zwoływana w sprawach szczególnej wagi, w szczególności dotyczących polityki zagranicznej, obronności i bezpieczeństwa państwa. Radę Gabinetową tworzą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz członkowie Rady Ministrów w konstytucyjnym składzie. Radzie przewodniczy Prezydent RP.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…