Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” drogą elektroniczną ruszył 1 lutego. W ciągu dwóch pierwszych dni naboru rodzice złożyli przeszło 682 tys. wniosków, a ponad 23 tys. świadczeń już zostało przyznanych.

- To bardzo dobry wynik, który pokazuje, że Polska jest coraz bardziej cyfrowa, a Polacy chętnie korzystają z tej szybkiej i bezpiecznej drogi - mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Rok 2021 przyniósł ważną zmianę związaną z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia „500+” ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

- Wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego drogą elektroniczną, czyli za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS - informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak podkreśla szefowa MRiPS, tak duże liczby dotyczące złożonych wniosków wskazują, że Polska jest coraz bardziej cyfrowa, a Polacy coraz chętniej korzystają z tej szybkiej i bezpiecznej drogi, jaką jest internet. Same wnioski rozpatrywane są z kolei sprawnie i na bieżąco.

- Ci, którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą złożyć wniosku o świadczenie wychowawcze online, będą mogli zrobić to drogą tradycyjną - osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty - od 1 kwietnia. Zachęcam jednak do korzystania z opcji elektronicznych, to bardzo proste i intuicyjne narzędzia, które w dobie pandemii są opcją najbezpieczniejszą - podkreśla minister Marlena Maląg.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…