Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” drogą elektroniczną ruszył 1 lutego. W ciągu dwóch pierwszych dni naboru rodzice złożyli przeszło 682 tys. wniosków, a ponad 23 tys. świadczeń już zostało przyznanych.

- To bardzo dobry wynik, który pokazuje, że Polska jest coraz bardziej cyfrowa, a Polacy chętnie korzystają z tej szybkiej i bezpiecznej drogi - mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Rok 2021 przyniósł ważną zmianę związaną z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia „500+” ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

- Wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego drogą elektroniczną, czyli za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS - informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak podkreśla szefowa MRiPS, tak duże liczby dotyczące złożonych wniosków wskazują, że Polska jest coraz bardziej cyfrowa, a Polacy coraz chętniej korzystają z tej szybkiej i bezpiecznej drogi, jaką jest internet. Same wnioski rozpatrywane są z kolei sprawnie i na bieżąco.

- Ci, którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą złożyć wniosku o świadczenie wychowawcze online, będą mogli zrobić to drogą tradycyjną - osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty - od 1 kwietnia. Zachęcam jednak do korzystania z opcji elektronicznych, to bardzo proste i intuicyjne narzędzia, które w dobie pandemii są opcją najbezpieczniejszą - podkreśla minister Marlena Maląg.

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…