Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zdecydował o przekazaniu 25 mln zł na badania prowadzone w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ. Pieniądze mają m.in. pomóc w walce z koronawirusem SARS-CoV-2.

Decyzję o przekazaniu pieniędzy minister nauki ogłosił w Krakowie.- Zdecydowałem przeznaczyć 25 mln zł na badania prowadzone właśnie na UJ – poinformował szef MNiSW.

Wicepremier Gowin podkreślił, że pieniądze dla Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ mają pomóc w stworzeniu szczepionki przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2. 

- Chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że w wielu krajach, które wcześniej zostały dotknięte tą epidemią (koronawirusem SARS-CoV-2), prace trwają – dodał szef resortu nauki.

- Przede wszystkim to jest szansa na długofalowe polskie badania nad wirusami – zauważył wicepremier Gowin.

Jego zdaniem przecież to nie jest pierwsze pojawienie się koronawirusa (SARS-CoV-2). - Należy liczyć się z tym, że w przyszłości ta epidemia może w rożnych zmutowanych postaciach powracać – zauważył Jarosław Gowin.

Szef resortu nauki podkreślił, że potrzeby związane z badaniami nad lekami, badaniami medycznymi, biotechnologicznymi, są ogromne.

- Dlatego wkrótce ogłosimy pierwszy konkurs w ramach tzw. Wirtualnego Instytutu Badawczego -  najlepsze zespoły badacze w Polsce będą mogły konkurować o kwotę niebagatelną, bo na początek to jest pół miliarda złotych – zapowiedział Jarosław Gowin.

{crossposting}

Czytaj więcej

Ambasadorka Marki Polska - Tamara Łempicka

Tak się złożyło, że najsłynniejsze polskie artystki są zarazem postaciami o fascynujących biografiach. To nie tylko Tamara Łempicka, ale również Zofia Stryjeńska

Ambasadorów Marki Polska na świecie szukamy zwykle wśród osób nam współczesnych. Nie zawsze musimy się tak ograniczać.

Więcej…

Uderzenie koronawirusa (na razie) łagodne na rynku pracy

Pamiętajmy, że jeszcze w grudniu 2019 r. sytuacja na rynku pracy była najlepsza w historii

Pojawienie się COVID-19 postawiło nowe wyzwania przed rynkiem pracy. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością. Jakie wyzwania recesja spowodowana przez koronawirusa postawiła przed biznesem, kto najmocniej ucierpiał a kto przechodzi przez kryzys obronną ręką?

Więcej…

Ziobro: W Europie Zachodniej zwyciężyła postmarksistowska ideologia gender

Zbigniew Ziobro. /Toutube/Polsat News

- Cieszę się, że tak wielu wspaniałych mówców weźmie udział w dyskusji. Jestem przekonany, że będziemy bogatsi o refleksję, która wyniknie z tego spotkania - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który wziął udział w konferencji „Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?”

Więcej…

Giżyński: Szkoła w Nakle ma wysokie osiągnięcia w nauczaniu

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest obecnie organem prowadzącym dla 54. szkół rolniczych. W 30. z nich uczniowie mogą zdobyć zawód technika weterynarii

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim, dla którego organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wzbogacił się o nowy budynek dydaktyczny przeznaczony dla kierunku nauczania technik weterynarii oraz technik hodowcy koni. Uroczystego otwarcia nowych pracowni w przebudowanym budynku dokonał sekretarz stanu w MRiRW, Szymon Giżyński. 

Więcej…

Piontkowski: Nauczyciel to taki rodzic, który pomaga wychować dzieci

Nauczyciel to taki rodzic, który pomaga wychować dzieci, by wyrośli na dobrych ludzi

Z udziałem ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego oraz wiceminister Marzeny Machałek odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia minister Dariusz Piontkowski wręczył odznaczenia państwowe, medale i nagrody, tytuły honorowe profesora kilkudziesięciu osobom z całej Polski.

Więcej…