Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na walkę z pandemią koronawirusa przeznaczamy łącznie ponad 100 mln zł. Koncentrujemy się na pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Dlatego beneficjentami naszych działań są placówki medyczne, przedstawiciele służby zdrowia, czy służb mundurowych – Adam Burak, Członek Zarządu ds. Komunikacji i Marketingu PKN ORLEN.

Mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją. Dla firm odpowiedzialnych społecznie to swego rodzaju test, być może jeden z najtrudniejszych. Musimy odpowiedzieć sobie na pytania: czy zapewniamy realną pomoc tym najbardziej potrzebującym? Jak zapewnimy bezpieczeństwo pracownikom, klientom lub kontrahentom? Czy robimy wszystko żeby wspierać narodową gospodarkę? Czy jako dobry sąsiad realizujemy misję pomocy społecznościom lokalnym?

Zostaliśmy postawieni przed szeregiem wyzwań i będziemy rozliczeni ze skuteczności naszych działań. Mam przekonanie, że PKN ORLEN zdał egzamin celująco.

Na walkę z pandemią koronawirusa przeznaczamy łącznie ponad 100 mln zł. Koncentrujemy się na pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Dlatego beneficjentami naszych działań są placówki medyczne, przedstawiciele służby zdrowia, czy służb mundurowych. To nie wszystko. Obserwujemy sytuację i błyskawicznie reagujemy. Zapewniliśmy środki higieny i ochrony personelowi i podopiecznym Domów Pomocy Społecznej, czyli tym, którzy są najbardziej narażeni na zarażenie koronawirusem.

Wykorzystujemy potencjał całej Grupy ORLEN, aby wzmocnić bezpieczeństwo sanitarne kraju. W krótkim czasie przestawiliśmy linie produkcyjne w zakładzie w Jedliczu tak, aby w miejsce płynu do spryskiwaczy, wytwarzać płyn do dezynfekcji rąk. Do końca kwietnia wyprodukujemy łącznie 7,5 mln litrów. Z kolei w zakładzie w Trzebini powstaje płyn do dezynfekcji powierzchni.

Tak naprawdę styczność z trudną sytuacją mamy na co dzień, bo przecież zarządzamy ok. 1800 stacjami paliw w całej Polsce. W Europie mamy w sumie 2800 obiektów. Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom to priorytet. W tym celu wdrożyliśmy szereg procedur i mechanizmów działania, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko.

Jednocześnie rozbudowana sieć placówek pozwala nam jeszcze aktywniej włączyć się w walkę z pandemią. Umożliwiamy klientom zakup płynu do dezynfekcji rąk, systematycznie zwiększając jego dostępność. W wymiarze społecznym nie zapominamy o przedstawicielach służby zdrowia i służb mundurowych – na wszystkich stacjach ORLEN mogą oni otrzymać bezpłatny gorący napój.

Jednocześnie wykorzystujemy sytuację rynkową, w tym przede wszystkim niskie ceny ropy, aby zapewnić niskie ceny paliw dla naszych klientów. Nie byłoby to możliwe bez zrealizowanych w ostatnich latach procesów dywersyfikacji dostaw surowca i optymalizacji kosztów. Poprzez obniżanie cen paliw, stymulujemy polską gospodarkę. To w końcu realne oszczędności, szczególnie dla tych, którzy w tym trudnym czasie muszą się przemieszczać.

PKN ORLEN to spółka, która ma zdywersyfikowaną działalności i stabilną pozycję finansową. Właśnie takie firmy powinny i stanowią dziś filar wsparcia dla walki z epidemią koronawirusa w Polsce.

Społeczna odpowiedzialność biznesu w tych trudnych czasach ma inny wymiar, jest bardziej namacalna, a przez to też bardziej widoczna. Dlatego powinna wyrażać się przede wszystkim w czynach, nie słowach.

Adam Burak, Członek Zarządu ds. Komunikacji i Marketingu PKN ORLEN

{crossposting}

Czytaj więcej

Bernacki: Odkrycia w dziedzinie nauki przyczyniły się do przyspieszenia rozwoju technologicznego

III Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe z udziałem wiceministra Włodzimierza Bernackiego

Główny temat III Polsko-Brytyjskiego Forum Naukowego to „Nauka pomaga w walce ze zmianami klimatu”. W forum wziął udział sekretarz stanu w ministerstwie nauki i edukacji Włodzimierz Bernacki.

Więcej…

Innowacyjność = silny przemysł + racjonalna transformacja energetyczna

Czy krajowe inwestycje w energetykę o charakterze strategicznym mogą przyczynić się do dynamizacji rozwoju gospodarczego Polski?

Więcej…

Jarosińska-Jedynak: W nowej perspektywie chcemy zwiększyć elastyczność w programowaniu regionalnym

Fundusze unijne z nowej perspektywy finansowej na lata 2021-27 i ich wpływ na walkę z pandemią były tematem dyskusji na sesji plenarnej „Państwo-Gospodarka-Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

Więcej…

Morawiecki: Naprawa finansów więcej pieniędzy na badania, rozwój i innowacyjność

Wyzwania czwartej rewolucji przemysłowej, perspektywy rozwojowe polskiej nauki oraz powrót do nauczania w formie stacjonarnej były tematem wystąpienia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na inauguracji roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej.

Więcej…

Błaszczak: W ramach misji Unii Europejskiej Wojsko Polskie jest na Sycylii

- Chcę podziękować stronie włoskiej za współpracę z Polską, zarówno w formacie NATO, jak i Unii Europejskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Więcej…