Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bank Pekao nabył - w ramach pierwszej emisji obligacji Polskiego Funduszu Rozwoju - obligacje o łącznej wartości 6 mld zł. Bank uczestniczy jako dealer w programie emisji obligacji PFR, w ramach którego będą emitowane obligacje do kwoty 100 mld zł. Środki z emisji obligacji PFR będą finansowały program Tarczy Antykryzysowej, który wesprze mikrofirmy, MŚP i duże przedsiębiorstwa.

– Tarcza Antykryzysowa jest potrzebną i trafnie skrojoną odpowiedzią na aktualne turbulencje - tłumaczy Leszek Skiba, p.o. prezesa Banku Pekao SA. 

W jego przekonaniu bez tych działań, polska gospodarka miałaby znacznie gorsze perspektywy. 

- Dlatego efektywna współpraca z Polskim Funduszem Rozwoju, Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz sektorem publicznym leży nie tylko w interesie gospodarki, jako całości, ale także naszych klientów, którym możemy pomóc uchronić się przed ewentualnym kłopotami – dodaje Skiba. - W interesie banku jest ochrona swoich klientów i minimalizowanie ryzyka kredytowego, dlatego m.in. bierzemy udział w Tarczy Antykryzysowej.

Współpracujemy także z BGK w ramach Portfelowej Linii Gwarancyjnej z Funduszu Gwarancji Płynnościowych. Limit przydzielony Bankowi Pekao na gwarancje dla średnich i dużych firm wynosi aż 15 mld zł. Mamy więc ogromny potencjał, żeby wspierać swoich obecnych i przyszłych klientów w jak najbardziej łagodnym przejściu przez kryzys – uważa p.o. prezesa Banku Pekao SA.

– Tarcza Antykryzysowa premiera Mateusza Morawieckiego jest dobrą propozycją, która ostatecznie uchroni polską gospodarkę przed najpoważniejszymi skutkami pandemii – dodaje Leszek Skiba.

- Naszym zadaniem jako banku jest ochrona swoich klientów i minimalizowanie ryzyka kredytowego, stąd udział w programach pomocowych w obecnej sytuacji jest dla nas priorytetem. Nasza współpraca z Polskim Funduszem Rozwoju oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego, a także całym sektorem publicznym, wpływa pozytywnie nie tylko na gospodarkę jako całość, ale także na pojedyncze podmioty, w tym na naszych klientów, którym pomagamy uchronić się przed ewentualnymi problemami związanymi z brakiem płynności finansowej – mówi Leszek Skiba.

{crossposting}

Czytaj więcej

Kozioł ofiarny reprywatyzacji?

Najprawdopodobniej w mikołajki rodzina i prawnicy Michała Sobańskiego oraz on sam, od 23 czerwca br. przebywający w areszcie we Wrocławiu, dowiedzą się czy najbliższe święta Bożego Narodzenia spędzi w domu czy też dalej będzie pozbawiony wolności.

Więcej…

Polskie sądy nadużywają tymczasowego aresztowania

W Polsce od 2015 roku sukcesywnie rośnie liczba aresztów orzekanych przez sądy na wniosek prokuratury. Jednoznacznie potwierdzają to statystyki: w lipcu tego roku w areszcie tymczasowym przebywały 8564 osoby, co w porównaniu z lipcem 2015 roku stanowi wzrost aż o 83,4 proc.

Więcej…

Błaszczak: W Dniu Podchorążego składam podziękowania

Podchorążowie, którzy rozpoczęli Powstanie Listopadowe kierowali się wzniosłymi pobudkami. Dążyli do tego, żeby Polska była wolna. Kochali naszą Ojczyznę. Jestem o tym przekonany, że podobne pobudki kierują wami w codziennej realizacji zadań i przygotowywaniu się do służby.

Więcej…

Duda: Zwiększyć gotowość sił NATO w tej części Europy

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. 

Więcej…

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…