Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa wspierają podatników w trudnym okresie epidemii, dbają o uczciwą konkurencję i skutecznie walczą z nieprawidłowościami.

W swoich działaniach zachowują równowagę pomiędzy interesem obywatela, a interesem finansów państwa. Od początku epidemii, KAS udzieliła podatnikom ulg w spłacie zobowiązań podatkowych na kwotę ok. 6,4 mld zł.

- Stawiamy potrzeby obywatela w centrum swoich działań. Dlatego realizujemy m.in. program Klient w centrum uwagi KAS - mówi minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Minister podkreśla następnie: - Staramy się dostosowywać nasze działania do oczekiwań naszych klientów i sytuacji w jakiej się znajdują.

- Dbamy o zapewnienie wpływów do budżetu, wspieramy jednocześnie podatników, którzy w związku z COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji - dodaje Kościński.

Podkreśla, że wsparcie dla biznesu to również zapewnienie zasad zdrowej konkurencji i równych praw na rynku. A to oznacza walkę z przestępczością ekonomiczną.

- Na łamanie prawa nie możemy przymykać oka nawet w czasie epidemii. Dlatego administracja skarbowa prowadzi działania kontrolne i reaguje na oszustwa podatkowe - zwraca uwagę minister.

- Ktoś może powiedzieć, że tych kontroli jest za dużo, a ktoś, że za mało. Ale naszym celem jest zachowanie równowagi. Krajowa Administracja Skarbowa interweniuje wtedy, gdy narażony jest interes finansów państwa i interes uczciwego biznesu, bo w praktyce te dwa interesy są tożsame - dodaje Kościński.

MF i KAS stale analizują możliwe ścieżki pomocy podatnikom dotkniętym skutkami koronawirusa, w tym polegające na odroczeniu terminów płatności niektórych podatków.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…