Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

PepsiCo to amerykańskie przedsiębiorstwo, które jest jednym z największych na świecie producentów napojów i przekąsek. W Świętem opodal Środy Śląskiej powstanie ultranowoczesny i zrównoważony środowiskowo zakład produkcyjny.

Koncern zainwestuje tam ponad miliard złotych. Będzie to piąta i jednocześnie największa inwestycja tego przedsiębiorcy w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w woj. dolnośląskim wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zakładu. Szef rządu podkreślił, że Polska tworzy najlepszy możliwy klimat na przyszłość do inwestowania w Polsce w ramach Polskiego Ładu.

Premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PepsiCo na Europę Silviu Popovici, wzięli udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład produkcyjny.

- O najlepszych inwestorów zabiega wiele krajów. Polska właściwie we wszystkich rankingach jest w czołówce tych krajów, które potrafią zainteresować swoimi zaletami inwestorów międzynarodowych - podkreślił szef polskiego rządu. Jednocześnie premier pogratulował całemu zespołowi PepsiCo. Zauważył, że to bardzo ważne, aby tak przyjazne dla środowiska inwestycje były lokowane w Polsce.

- To bardzo cieszy, kiedy słyszymy, że największą zaletą Polski, jako miejsca na inwestycje, są nasi znakomici pracownicy - zauważył premier Morawiecki.

Co ważne, w nowym zakładzie pracę znajdą kolejne osoby - przedsiębiorstwo zatrudni ponad 450 wykwalifikowanych pracowników.

- Inwestycja to korzyść także dla lokalnych rolników, którzy będą mogli sprzedawać swoje produkty do tworzonego zakładu k. Środy Śląskiej w województwie dolnośląskim. To dobra informacja dla polskich rolników, producentów i kooperantów - podkreślił premier.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że zaplanowana inwestycja ma w sobie coś szczególnego - połączy energooszczędność, przyjazność dla środowiska i innowacyjność. Budynek będzie pierwszym na świecie obiektem PepsiCo zaprojektowanym w oparciu o pomiar emisji CO2 w całym cyklu - projektu, budowy i eksploatacji.

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: Wojsko Polskie musi być zdolne do odstraszania

- Ruszamy z kontraktem na II fazę programu obrony powietrznej Wisła. Podpisałem już zapytanie ofertowe - Letter of Request dotyczący pozyskania 3 dywizjonów czyli 6 baterii systemu Patriot obejmujący radary dookólne, wyrzutnie oraz zapas pocisków rakietowych.

Więcej…

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…