Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

PepsiCo to amerykańskie przedsiębiorstwo, które jest jednym z największych na świecie producentów napojów i przekąsek. W Świętem opodal Środy Śląskiej powstanie ultranowoczesny i zrównoważony środowiskowo zakład produkcyjny.

Koncern zainwestuje tam ponad miliard złotych. Będzie to piąta i jednocześnie największa inwestycja tego przedsiębiorcy w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w woj. dolnośląskim wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zakładu. Szef rządu podkreślił, że Polska tworzy najlepszy możliwy klimat na przyszłość do inwestowania w Polsce w ramach Polskiego Ładu.

Premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PepsiCo na Europę Silviu Popovici, wzięli udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład produkcyjny.

- O najlepszych inwestorów zabiega wiele krajów. Polska właściwie we wszystkich rankingach jest w czołówce tych krajów, które potrafią zainteresować swoimi zaletami inwestorów międzynarodowych - podkreślił szef polskiego rządu. Jednocześnie premier pogratulował całemu zespołowi PepsiCo. Zauważył, że to bardzo ważne, aby tak przyjazne dla środowiska inwestycje były lokowane w Polsce.

- To bardzo cieszy, kiedy słyszymy, że największą zaletą Polski, jako miejsca na inwestycje, są nasi znakomici pracownicy - zauważył premier Morawiecki.

Co ważne, w nowym zakładzie pracę znajdą kolejne osoby - przedsiębiorstwo zatrudni ponad 450 wykwalifikowanych pracowników.

- Inwestycja to korzyść także dla lokalnych rolników, którzy będą mogli sprzedawać swoje produkty do tworzonego zakładu k. Środy Śląskiej w województwie dolnośląskim. To dobra informacja dla polskich rolników, producentów i kooperantów - podkreślił premier.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że zaplanowana inwestycja ma w sobie coś szczególnego - połączy energooszczędność, przyjazność dla środowiska i innowacyjność. Budynek będzie pierwszym na świecie obiektem PepsiCo zaprojektowanym w oparciu o pomiar emisji CO2 w całym cyklu - projektu, budowy i eksploatacji.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…