Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Berliński: Prace budowlane na węźle Porosły zakończone w terminie przewidzianym umową pomimo wystąpienia pandemii.

Zakończona właśnie budowa Węzła Porosły to jedna z największych i najdroższych inwestycji drogowych w historii Białegostoku. Ma znaczenie zarówno dla mieszkańców województwa podlaskiego, jak i kierowców jadących drogą krajową nr 8. Nowoczesne połączenie Trasy Generalskiej, Trasy Niepodległości i drogi ekspresowej w kierunku Warszawy było możliwe dzięki ogromnemu wsparciu środkami z Unii Europejskiej. Koszt projektu wyniósł ponad 318 mln zł, z czego 252,8 mln zł pochodziło z funduszy unijnych. Projekt był finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 koordynowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Prace budowlane  na węźle Porosły zostały zakończone w terminie przewidzianym umową pomimo wystąpienia pandemii COVID-19, co jest dowodem na bardzo dobrą współpracę wszystkich zaangażowanych stron - mówi Maciej Berliński, dyr. Departamentu Projektów Infrastrukturalnych, PARP. 

Jego zdaniem oddziaływanie poszczególnych projektów ma charakter ponadregionalny. 

- Służą one zarówno mieszkańcom województwa podlaskiego, jak i kierowcom jadącym drogą krajową nr 8. Warto podkreślić, że jest to ostatni z 28 projektów drogowych realizowanych w ramach POPW 2014-2020 które zostały zakończone 4 lata przed końcem okresu kwalifikowalności wydatków, co potwierdza bardzo dobrą współpracę Beneficjentów Programu z PARP - mówi dyr. Maciej Berliński.

W ramach inwestycji została przebudowana droga krajowa nr 8 od granicy miasta do Węzła Porosły oraz fragment drogi wojewódzkiej 676. W sumie powstało około 10 km dróg.

- Projekt infrastrukturalny w Białymstoku znacznie poprawił sieć powiązań komunikacyjnych, podniósł spójność wewnętrzną regionu i zwiększył jego atrakcyjność ekonomiczną - dodaje Maciej Berliński. 

- A to z kolei zwiększyło konkurencyjność nie tylko miasta, ale całego województwa, jako miejsca zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…