Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chcemy wszyscy, żeby ten rok był inny, lepszy. Ale takiej zmianie trzeba dopomóc, a nie czekać na nią z założonymi rękami. Do końca stycznia można zgłaszać produkty i usługi do 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”.

Żeby dołączyć do grona wyróżnionych rozpoznawalnym i cenionym przez Polaków znakiem, trzeba spełnić jeden warunek: wysoka jakość. Grono profesjonalnych ekspertów i Kapituła wyłoni te produkty i usługi, które poddając się procedurom, kryterium jakości spełniają najlepiej i przyzna im prawo do oznakowania biało-czerwonym logo „Teraz Polska”. Naprawdę warto spróbować swoich sił!

Badania nie pozostawiają wątpliwości – w oczach Polaków Godło „Teraz Polska” niezmiennie pozostaje symbolem jakości i budzi zaufanie. Co więcej, ma wpływ na decyzje zakupowe konsumentów. Przypomnę najważniejsze liczby z badania przeprowadzonego w październiku 2020 r. przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Ponad 75 proc. respondentów uważa, że Godło „Teraz Polska” jest dobrym sposobem oznaczania wysokiej jakości polskich produktów i usług, a także – co warte podkreślenia – zachęca ich do zakupu. Ankietowani, zapytani o skojarzenia z produktami i usługami nagrodzonymi Godłem, aż w 90 proc. wskazują polskie pochodzenie, dużą rozpoznawalność i stabilną jakość.

Przez trzy dekady grono Laureatów rozrosło się do kilkuset podmiotów. Są to zarówno małe, rodzinne firmy jak i rynkowi giganci. Wśród firm posługujących się znakiem „Teraz Polska” są także takie, które kiedyś były niewielkie, ale przez lata, właśnie dzięki jakości, promowanej Godłem „Teraz Polska”, znacznie wzmocniły swoją rynkową pozycję.

Zawsze podkreślam, że w Konkursie „Teraz Polska” szansę na sukces mają wszystkie firmy, niezależnie od swojej wielkości oraz branży czy rynku, na którym działają. Jest tak właśnie dlatego, że głównym kryterium przyznania nagrody jest jakość, a ona nie jest zależna od tego czy firma zatrudnia 5 czy 5000 pracowników. Dzięki takiemu podejściu co roku nagradzamy marki, które swoim potencjałem pomagają budować tę najważniejszą - Markę Polska.

Świat wokół nas się zmienia, lecz idea konkursu pozostaje niezmienna. Bo też cel, jakim jest wzmacnianie rodzimych marek i Marki Polska, zawsze będzie aktualny. My – ludzie związani z programem „Teraz Polska” – mamy tę ogromną satysfakcję, że mogliśmy obserwować, jak zmienia się przez te wszystkie lata polska gospodarka. Kiedy ruszaliśmy z naszym przedsięwzięciem, była na wstępnym etapie transformacji. Nie wiadomo było wówczas, jak to się zakończy. A przecież nie wszystkim udało się osiągnąć tak znakomite rezultaty, jak Polsce. Głównymi twórcami tego sukcesu są przede wszystkim polscy przedsiębiorcy, dzięki którym zmiany na polskim rynku poszły we właściwym kierunku. Oni mozolnie budowali wolny rynek, oni płacili (dosłownie i w przenośni) największą cenę. Jeżeli teraz polska gospodarka okazuje się odporna na wstrząsy związane z pandemią, to jest w tym ich zasługa.

Chociaż obecnie nie ma porównania z sytuacją sprzed trzydziestu lat, to i dzisiaj nasz biznes stoi przed wielkim wyzwaniem, przed nową transformacją. Pandemia koronawirusa spowodowała, że rynek będzie musiał przejść poważne zmiany. Okazało się, że branże, które wydawały się odporne na wahania koniunktury, bardzo mocno odczuły restrykcje. Biznes musi brać pod uwagę ryzyko zmian – nagłych i niespodziewanych. Zmiany te znowu spoczną na barkach naszych przedsiębiorców. Tym ważniejsze jest, by pokazywać dobre wzory – popularyzować przepis na sukces, oparty na jakości i zaufaniu konsumentów. Wierzę, że w 31. edycji naszego Konkursu tych wzorów nie zabraknie.

Zachęcam, by zajrzeć na naszą stronę internetową, zapoznać się z informacjami o Konkursie „Teraz Polska”, regulaminem i listą Laureatów. I nie bać się pytać: na wszelkie pytania, czy to telefoniczne, czy mailowe, odpowiemy. I pomożemy w przygotowaniu zgłoszenia do Konkursu. Reszta w rękach ekspertów oceniających zgłoszenia i Kapituły dokonującej, na podstawie rekomendacji ekspertów, wyboru Laureatów. Poznamy ich na początku czerwca br. Wtedy to przedstawiciele nagrodzonych firm otrzymają statuetki „Teraz Polska” wraz z prawem do posługiwania się biało-czerwonym logo a także możliwość udziału w akcjach promocyjnych organizowanych przez naszą Fundację oraz skorzystania z programu który oferujemy.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…