Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W gali medalistów olimpiad międzynarodowych przeprowadzanych z przedmiotów ścisłych za rok szkolny 2019/2020 udział wziął Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

- Możemy być naprawdę dumni z naszych uczniów-olimpijczyków, którzy biorą udział w międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych. Każdego roku rywalizują oni z młodymi ludźmi z całego świata i w zmaganiach tych osiągają znakomite rezultaty - powiedział minister Przemysław Czarnek. - Serdecznie gratuluję wszystkich sukcesów. Jestem przekonany, że dzisiejsze warsztaty innowacji przyniosą wiele kreatywnych pomysłów i rozwiązań, a także staną się inspiracją do nowych działań - dodał minister.

Jak zaznaczył minister ważną rolę w sukcesie młodych naukowców odgrywają rodzice i nauczyciele.

- To jest niezwykłe osiągnięcie naszych młodych ludzi, naszych wybitnych talentów, wspaniale oszlifowanych przez ich rodziców i nauczycieli. Bo nie wystarczy mieć talent. Trzeba mieć jeszcze tego szlifierza, który ten talent oszlifuje - podkreślił minister.

Zdaniem Ministra Edukacji i Nauki nauczyciele, którzy przygotowują młodzież do udziału w olimpiadach zasługują na wyjątkowe podziękowania i gratulacje.

- Zasługują również rodzice tych wspaniałych talentów, bo bez ich motywacji i odpowiedniego wychowania w domu te talenty nie chciałyby być szlifowane. Zdobyte przez laureatów medale to powód do dumy. Jesteście państwo ambasadorami polskiej edukacji, polskiej nauki. Jesteście ambasadorami RP właśnie w tych dziedzinach. Ale to jest też powód do podziękowania, bo talent talentem, szlifierz szlifierzem, rodzic rodzicem - ale pracę, jaką wykonujecie na co dzień, żeby przygotować się do tych arcytrudnych olimpiad, po to żeby odnosić tak wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej - tej pracy nie da się przecenić - stwierdził minister.

{crossposting}

Czytaj więcej

Sarnowski: Proponujemy sprawiedliwy system podatkowy, który uwzględnia różnice w dochodach obywateli

Rekordowa podwyżka kwoty wolnej od podatku, wzrost do 120 tys. zł progu podatkowego, podatkowe fair play i podatkowy restart gospodarki - to główne elementy podatkowej części Polskiego Ładu.

Więcej…

Parasol noś i przy pogodzie, czyli jak się przygotować na 2022 rok

Dobre wyniki gospodarki – i polskich firm – są faktem. Nie ma tu żadnej manipulacji

Jak tu nie być zadowolonym, kiedy nawet Komisja Europejska podnosi perspektywy wzrostu gospodarczego dla Polski na bieżący rok: i to aż o jedną piątą, do 4,8%. Ministerstwo Finansów, między zapowiedziami kolejnych rozwiązań podatkowych uderzających w „klasę wyższą” (czyli zarabiającą powyżej średniej krajowej) przemyca też błogi komunikat – oto po pierwszym półroczu nadwyżka budżetowa wyniosła 28 mld, a fiskus zarobił o 18,5% więcej, niż rok wcześniej. Tyle tylko, że mniej eksponowane są pewne niepokojące sygnały, dotyczące roku przyszłego.

Więcej…

Obajtek: Nasz najnowszy raport jest cennym źródłem wiedzy o Grupie Orlen

Raport Roczny Grupy Orlen za 2020 r., przygotowany w formule zintegrowanej, jest już dostępny w wersji online. To dokument kompleksowo prezentujący finansową oraz pozafinansową działalność Koncernu.

Więcej…

Społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność po polsku

Photo by krakenimages on Unsplash

Rzadko poruszamy tu problematykę społecznej działalności biznesu. A staje się ona jednym z coraz ważniejszych zagadnień, bezpośrednio związanych z działalnością przedsiębiorstw, szczególnie tych dużych i średniej wielkości - na rzecz środowiska, lokalnej społeczności i pracowników. Tego typu działania stają się ważne zwłaszcza w kontekście postrzegania wizerunku firm na zewnątrz.

Więcej…

Kamiński: Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości to rzeczywisty systemowy przełom

Photo by Bermix Studio on Unsplash

Podczas konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiedziano powstanie nowej jednostki Policji - Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. W konferencji wziął udział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji

Więcej…