Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W gali medalistów olimpiad międzynarodowych przeprowadzanych z przedmiotów ścisłych za rok szkolny 2019/2020 udział wziął Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

- Możemy być naprawdę dumni z naszych uczniów-olimpijczyków, którzy biorą udział w międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych. Każdego roku rywalizują oni z młodymi ludźmi z całego świata i w zmaganiach tych osiągają znakomite rezultaty - powiedział minister Przemysław Czarnek. - Serdecznie gratuluję wszystkich sukcesów. Jestem przekonany, że dzisiejsze warsztaty innowacji przyniosą wiele kreatywnych pomysłów i rozwiązań, a także staną się inspiracją do nowych działań - dodał minister.

Jak zaznaczył minister ważną rolę w sukcesie młodych naukowców odgrywają rodzice i nauczyciele.

- To jest niezwykłe osiągnięcie naszych młodych ludzi, naszych wybitnych talentów, wspaniale oszlifowanych przez ich rodziców i nauczycieli. Bo nie wystarczy mieć talent. Trzeba mieć jeszcze tego szlifierza, który ten talent oszlifuje - podkreślił minister.

Zdaniem Ministra Edukacji i Nauki nauczyciele, którzy przygotowują młodzież do udziału w olimpiadach zasługują na wyjątkowe podziękowania i gratulacje.

- Zasługują również rodzice tych wspaniałych talentów, bo bez ich motywacji i odpowiedniego wychowania w domu te talenty nie chciałyby być szlifowane. Zdobyte przez laureatów medale to powód do dumy. Jesteście państwo ambasadorami polskiej edukacji, polskiej nauki. Jesteście ambasadorami RP właśnie w tych dziedzinach. Ale to jest też powód do podziękowania, bo talent talentem, szlifierz szlifierzem, rodzic rodzicem - ale pracę, jaką wykonujecie na co dzień, żeby przygotować się do tych arcytrudnych olimpiad, po to żeby odnosić tak wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej - tej pracy nie da się przecenić - stwierdził minister.

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…