Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister rodziny i polityki społecznej odwiedziła Podkarpacie, gdzie mówiła przede wszystkim o założeniach Polskiego Ładu.

- Polski Ład wychodzi także naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami czy wymagającym szczególnego wsparcia - podkreśliła minister podczas briefingu prasowego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubaczowie. W Horyńcu-Zdroju rozmawiała z mieszkańcami podczas pikniku rodzinnego.

Wizyta na Podkarpaciu była okazją do spotkań i rozmów z mieszkańcami.

- Polski Ład jest strategiczną wizją rozwoju kraju. To konkretne narzędzia i zabezpieczenie finansowe, dzięki którym przyspieszymy rozwój społeczny i gospodarczy Polski - mówiła minister Maląg podczas briefingu prasowego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubaczowie.

Minister podkreśliła, że w Polskim Ładzie oraz ogłoszonej w tym roku Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, której głównym celem jest włączanie tej grupy w życie społeczne i zawodowe, zaproponowano liczne działania skierowane do osób wymagających szczególnej pomocy.

- Jeszcze w 2015 roku rocznie na te cele przeznaczano 15 mld zł. W tym roku jest to aż 30 mld zł - powiedziała min. Maląg.

Polski Ład jest już przekuwany w konkretne ustawy, które pomogą polskim rodzinom w zaspokajanie ich potrzeb w zakresie mieszkań, stabilnej pracy z godziwą płacą czy wsparciu w wychowywaniu dzieci i godzeniu pracy zawodowej z życiem rodzinnym, jak uczyni to Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

– Dokument zawiera też elementy prodemograficzne i pronatalistyczne, pozwalające na wyjście z pułapki demograficznej - dodała szefowa resortu rodziny.

- Polski Ład wspiera w rozwoju także najmniejsze miejscowości, nasze małe ojczyzny. Buduje przyszłość Polski dla młodych, takich jak najmłodsi uczestnicy tego pikniku rodzinnego - deklarowała minister w Horyńcu Zdroju.

Podkreśliła znaczenie spotkań z Polakami. - Pokazujemy, jakie wprowadzamy rozwiązania i jakie prace legislacyjne toczą się aktualnie nad kompleksowym programem wspierania polskich rodzin - zwróciła się do gości pikniku. Omówiła pokrótce propozycje sformułowane w Polskim Ładzie i Strategii Demograficznej 2040.

Minister zachęcała też samorządy do aktywnego występowania o środki finansowe na konkretne inwestycje, potrzebne mieszkańcom w różnych regionach Polski.

{crossposting}

Czytaj więcej

Bernacki: Odkrycia w dziedzinie nauki przyczyniły się do przyspieszenia rozwoju technologicznego

III Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe z udziałem wiceministra Włodzimierza Bernackiego

Główny temat III Polsko-Brytyjskiego Forum Naukowego to „Nauka pomaga w walce ze zmianami klimatu”. W forum wziął udział sekretarz stanu w ministerstwie nauki i edukacji Włodzimierz Bernacki.

Więcej…

Innowacyjność = silny przemysł + racjonalna transformacja energetyczna

Czy krajowe inwestycje w energetykę o charakterze strategicznym mogą przyczynić się do dynamizacji rozwoju gospodarczego Polski?

Więcej…

Jarosińska-Jedynak: W nowej perspektywie chcemy zwiększyć elastyczność w programowaniu regionalnym

Fundusze unijne z nowej perspektywy finansowej na lata 2021-27 i ich wpływ na walkę z pandemią były tematem dyskusji na sesji plenarnej „Państwo-Gospodarka-Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

Więcej…

Morawiecki: Naprawa finansów więcej pieniędzy na badania, rozwój i innowacyjność

Wyzwania czwartej rewolucji przemysłowej, perspektywy rozwojowe polskiej nauki oraz powrót do nauczania w formie stacjonarnej były tematem wystąpienia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na inauguracji roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej.

Więcej…

Błaszczak: W ramach misji Unii Europejskiej Wojsko Polskie jest na Sycylii

- Chcę podziękować stronie włoskiej za współpracę z Polską, zarówno w formacie NATO, jak i Unii Europejskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Więcej…