Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister rodziny i polityki społecznej odwiedziła Podkarpacie, gdzie mówiła przede wszystkim o założeniach Polskiego Ładu.

- Polski Ład wychodzi także naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami czy wymagającym szczególnego wsparcia - podkreśliła minister podczas briefingu prasowego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubaczowie. W Horyńcu-Zdroju rozmawiała z mieszkańcami podczas pikniku rodzinnego.

Wizyta na Podkarpaciu była okazją do spotkań i rozmów z mieszkańcami.

- Polski Ład jest strategiczną wizją rozwoju kraju. To konkretne narzędzia i zabezpieczenie finansowe, dzięki którym przyspieszymy rozwój społeczny i gospodarczy Polski - mówiła minister Maląg podczas briefingu prasowego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubaczowie.

Minister podkreśliła, że w Polskim Ładzie oraz ogłoszonej w tym roku Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, której głównym celem jest włączanie tej grupy w życie społeczne i zawodowe, zaproponowano liczne działania skierowane do osób wymagających szczególnej pomocy.

- Jeszcze w 2015 roku rocznie na te cele przeznaczano 15 mld zł. W tym roku jest to aż 30 mld zł - powiedziała min. Maląg.

Polski Ład jest już przekuwany w konkretne ustawy, które pomogą polskim rodzinom w zaspokajanie ich potrzeb w zakresie mieszkań, stabilnej pracy z godziwą płacą czy wsparciu w wychowywaniu dzieci i godzeniu pracy zawodowej z życiem rodzinnym, jak uczyni to Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

– Dokument zawiera też elementy prodemograficzne i pronatalistyczne, pozwalające na wyjście z pułapki demograficznej - dodała szefowa resortu rodziny.

- Polski Ład wspiera w rozwoju także najmniejsze miejscowości, nasze małe ojczyzny. Buduje przyszłość Polski dla młodych, takich jak najmłodsi uczestnicy tego pikniku rodzinnego - deklarowała minister w Horyńcu Zdroju.

Podkreśliła znaczenie spotkań z Polakami. - Pokazujemy, jakie wprowadzamy rozwiązania i jakie prace legislacyjne toczą się aktualnie nad kompleksowym programem wspierania polskich rodzin - zwróciła się do gości pikniku. Omówiła pokrótce propozycje sformułowane w Polskim Ładzie i Strategii Demograficznej 2040.

Minister zachęcała też samorządy do aktywnego występowania o środki finansowe na konkretne inwestycje, potrzebne mieszkańcom w różnych regionach Polski.

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…