Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Dzień Matki to doskonała okazja do podziękowania mamom za trud macierzyństwa. – To piękna, ale też trudna i odpowiedzialna rola, która powinna być szczególnie doceniana – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. 

- Z okazji Dnia Matki życzę wszystkim mamom zdrowia, uśmiechu i dumy z pociech, niezależnie w jakim są wieku. Wiemy, jak wielkim - chociaż oczywiście pięknym - wyzwaniem jest macierzyństwo. Rodzina jest naszym priorytetem, a rodzina to również mama - podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jedną z form uhonorowania mam jest uruchomiony 1 marca 2019 r. program „Mama 4+”. To rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla tych osób, przede wszystkim kobiet, które poświęciły się wychowaniu czwórki, piątki lub większej liczby dzieci, rezygnując z pracy zawodowej lub pracując za krótko, by uzyskać prawo do choćby minimalnej emerytury.

- Program „Mama 4+” to przejaw solidarności społecznej i szacunku do ciężkiej pracy, jaką mamy włożyły w wychowanie większej liczby dzieci. Nie pozostawiamy ich dzisiaj samych sobie - mówi minister Marlena Maląg.

Na koniec marca br. liczba osób pobierających rodzicielskie świadczenie uzupełniające wyniosła ponad 55 tys.

Jak wskazuje szefowa MRPiPS, innym przykładem wsparcia kierowanego również dla kobiet jest program „Emerytura+”, czyli dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla wszystkich emerytów i rencistów. W tym roku wsparcie w wysokości minimalnej emerytury, czyli 1200 zł, trafiło do 9,8 mln osób.

– To właśnie kobiety mają częściej niższe świadczenia emerytalne, więc ta pomoc jest dla nich szczególnie ważna – wskazuje minister Maląg.

{crossposting}

Czytaj więcej

Schirmer: Uczciwa ustawa reprywatyzacyjna wyeliminuje patologie

Rozmowa z Marcinem K. Schirmerem, prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego.

Więcej…

Jarosińska-Jedynak: FPA - pieniądze mają trafić do gospodarki i pracować

Małgorzata Jarosińska-Jedynak /PAP/Youtube

Sieraków i Jarocin to miejscowości w woj. wielkopolskim, które odwiedziła minister funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Więcej…

Pawlak: H lekiem na całe zło?

By Alchemist-hp (talk) (www.pse-mendelejew.de) - Praca własna, FAL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10942422

Choć rok 2050, kiedy - według zamierzeń Brukseli - cała Unia Europejska zostanie zdekarbonizowana, tj. „uwolniona” od węgla (kamiennego i brunatnego) wydaje się mocno odległy, już obecnie zarówno władze unijne, jak i nasz rząd podejmują konkretne działania, by ten cel zrealizować.

Więcej…

Pracodawca Godny Zaufania po raz dziesiąty

Photo by Clayton Cardinalli on Unsplash

W listopadzie 2020 roku odbędzie X jubileuszowa edycja konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. To ważna weryfikacja dla przedsiębiorców i skuteczny kompas dla pracowników szukających atrakcyjnego zatrudnienia.

Więcej…

Kurtyka: Polska unijnym liderem w morskiej energetyce wiatrowej

Photo by Laura Ockel on Unsplash

Ożywienie gospodarek po pandemii COVID-19 w zgodzie z zapisami Porozumienia paryskiego to główny temat 4. spotkania ministrów ds. klimatu (Ministerial on Climate Action – MoCA).

Więcej…