Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Dzień Matki to doskonała okazja do podziękowania mamom za trud macierzyństwa. – To piękna, ale też trudna i odpowiedzialna rola, która powinna być szczególnie doceniana – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. 

- Z okazji Dnia Matki życzę wszystkim mamom zdrowia, uśmiechu i dumy z pociech, niezależnie w jakim są wieku. Wiemy, jak wielkim - chociaż oczywiście pięknym - wyzwaniem jest macierzyństwo. Rodzina jest naszym priorytetem, a rodzina to również mama - podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jedną z form uhonorowania mam jest uruchomiony 1 marca 2019 r. program „Mama 4+”. To rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla tych osób, przede wszystkim kobiet, które poświęciły się wychowaniu czwórki, piątki lub większej liczby dzieci, rezygnując z pracy zawodowej lub pracując za krótko, by uzyskać prawo do choćby minimalnej emerytury.

- Program „Mama 4+” to przejaw solidarności społecznej i szacunku do ciężkiej pracy, jaką mamy włożyły w wychowanie większej liczby dzieci. Nie pozostawiamy ich dzisiaj samych sobie - mówi minister Marlena Maląg.

Na koniec marca br. liczba osób pobierających rodzicielskie świadczenie uzupełniające wyniosła ponad 55 tys.

Jak wskazuje szefowa MRPiPS, innym przykładem wsparcia kierowanego również dla kobiet jest program „Emerytura+”, czyli dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla wszystkich emerytów i rencistów. W tym roku wsparcie w wysokości minimalnej emerytury, czyli 1200 zł, trafiło do 9,8 mln osób.

– To właśnie kobiety mają częściej niższe świadczenia emerytalne, więc ta pomoc jest dla nich szczególnie ważna – wskazuje minister Maląg.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…