Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ogłosił Program dofinansowania ze środków budżetu państwa zadań związanych z przygotowaniem zawodników kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata i Europy w sportach olimpijskich w 2022 roku, to niemal 147 mln zł!

- Zdecydowałem się na zastosowanie nowego algorytmu, zgodnie z którym żaden ze związków sportowych nie otrzyma środków mniejszych niż w roku 2021. Pozwoli to na kontynuację już wdrożonych programów szkoleniowych - powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

- Natomiast te dyscypliny, które w mijającym roku dostarczyły nam najwięcej powodów do radości, lub wiążemy z nimi nadzieje na olimpijski sukces w Paryżu, już dziś otrzymają środki znacznie większe - dodał minister. 

- Jest to możliwe dzięki przeznaczeniu na program olimpijski budżetu większego o niemal 15 mln zł. Zwiększenie finansowania przygotowań reprezentantów Polski w sportach olimpijskich to kolejny dowód poważnego i profesjonalnego podejścia Ministerstwa Sportu i Turystyki do potrzeb i oczekiwań środowisk sportowych. Zależy nam na tym, aby sportowcy, którzy reprezentują nasz kraj na największych arenach międzynarodowych, otrzymali od polskiego państwa możliwie duże i wartościowe wsparcie - zwrócił uwagę minister Kamil Bortniczuk.

W porównaniu do ubiegłego roku środki na realizację tego programu zostaną zwiększone o prawie 15 mln zł. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…