Jest to element realizacji „Programu rządowego Dostępność Plus 2018 – 25”. Na działania poprawiające dostępność architektoniczną, cyfrową, komunikacyjną i organizacyjną placówek zdrowotnych można otrzymać nawet 720 tys. zł. Nie jest wymagany wkład własny. Nabór ma charakter otwarty i będzie trwać do momentu wyczerpania środków - 80 mln zł.
W jego przekonaniu trzeba pamiętać, że to właśnie te osoby przede wszystkim korzystają z usług zdrowotnych, więc naszym priorytetem jest podejmowanie działań, które ułatwiają dostęp do tych usług właśnie tej grupie osób.
- Od początku priorytetem była dla nas również współpraca z organizacjami pozarządowymi reprezentującymi zarówno osoby niepełnosprawne, jak i świadczeniodawców, tak by zakres i sposób udzielania wsparcia grantowego był wynikiem wspólnej pracy koncepcyjnej – podkreśla Szumowski. - Udało się to dzięki zaangażowaniu ww. środowisk w prace powołanego przez nas Komitetu Dostępności Plus, w tym w przygotowanie tzw. standardu dostępności dla placówek POZ – zwraca uwagę Szumowski.
- Na tym nie poprzestaniemy. Pracujemy już nad podobnym konkursem gdzie granty będą przyznawane na poprawę dostępności polskich szpitali – stwierdza na zakończenie minister zdrowia.
{crossposting}