Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Olga Semeniuk, wiceszefowa resortu rozwoju uczestniczyła w eksperckiej e-konferencji „Post-COVID World. Chances and Challenges for Healthcare Sector”.

Jej celem było zarysowanie scenariuszy dalszego rozwoju systemu służby zdrowia w nadchodzących miesiącach i latach. 

- Dzięki szybkiej reakcji i odpowiednim działaniom polskiego rządu, które wspierają funkcjonowanie firm i ochronę miejsc pracy, jesteśmy dziś jednym z kilku państw, które najlepiej radzą sobie w walce z pandemią Covid-19. Dotyczy to także służby zdrowia - powiedziała wiceminister rozwoju jako panelistka na e-konferencji.

Uczestnicząc w panelu zatytułowanym „Pandemia COVID-19 – scenariusz dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Gdzie jesteśmy i gdzie zmierzamy?”, wiceszefowa resortu rozwoju podkreśliła również, że w Polsce został opracowany przez pracowników poznańskiego Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN test na koronawirusa.

Instytut zawarł umowę na jego produkcję z polską firmą Medicofarma S.A. Test opiera się na sprawdzonej i zalecanej przez WHO metodzie RT PCR. Bada ona obecność kodu genetycznego koronawirusa w materiale biologicznym badanego.

I dodała:  - Dzięki finansowemu wsparciu, pochodzącemu z różnych instrumentów, które składają się na Tarczę Antykryzysową i Tarczę Finansową, do kieszeni przedsiębiorców trafiło już prawie 56 mld zł. Dane te stanowią dowód na to, jak szeroko wykorzystywane są różne rozwiązania pomocowe, które rząd premiera Morawieckiego przeznaczył na ograniczenie negatywnych skutków wywołanych przez pandemię koronawirusa w Polsce.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…