Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Olga Semeniuk, wiceszefowa resortu rozwoju uczestniczyła w eksperckiej e-konferencji „Post-COVID World. Chances and Challenges for Healthcare Sector”.

Jej celem było zarysowanie scenariuszy dalszego rozwoju systemu służby zdrowia w nadchodzących miesiącach i latach. 

- Dzięki szybkiej reakcji i odpowiednim działaniom polskiego rządu, które wspierają funkcjonowanie firm i ochronę miejsc pracy, jesteśmy dziś jednym z kilku państw, które najlepiej radzą sobie w walce z pandemią Covid-19. Dotyczy to także służby zdrowia - powiedziała wiceminister rozwoju jako panelistka na e-konferencji.

Uczestnicząc w panelu zatytułowanym „Pandemia COVID-19 – scenariusz dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Gdzie jesteśmy i gdzie zmierzamy?”, wiceszefowa resortu rozwoju podkreśliła również, że w Polsce został opracowany przez pracowników poznańskiego Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN test na koronawirusa.

Instytut zawarł umowę na jego produkcję z polską firmą Medicofarma S.A. Test opiera się na sprawdzonej i zalecanej przez WHO metodzie RT PCR. Bada ona obecność kodu genetycznego koronawirusa w materiale biologicznym badanego.

I dodała:  - Dzięki finansowemu wsparciu, pochodzącemu z różnych instrumentów, które składają się na Tarczę Antykryzysową i Tarczę Finansową, do kieszeni przedsiębiorców trafiło już prawie 56 mld zł. Dane te stanowią dowód na to, jak szeroko wykorzystywane są różne rozwiązania pomocowe, które rząd premiera Morawieckiego przeznaczył na ograniczenie negatywnych skutków wywołanych przez pandemię koronawirusa w Polsce.

{crossposting}

Czytaj więcej

Ambasadorka Marki Polska - Tamara Łempicka

Tak się złożyło, że najsłynniejsze polskie artystki są zarazem postaciami o fascynujących biografiach. To nie tylko Tamara Łempicka, ale również Zofia Stryjeńska

Ambasadorów Marki Polska na świecie szukamy zwykle wśród osób nam współczesnych. Nie zawsze musimy się tak ograniczać.

Więcej…

Uderzenie koronawirusa (na razie) łagodne na rynku pracy

Pamiętajmy, że jeszcze w grudniu 2019 r. sytuacja na rynku pracy była najlepsza w historii

Pojawienie się COVID-19 postawiło nowe wyzwania przed rynkiem pracy. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością. Jakie wyzwania recesja spowodowana przez koronawirusa postawiła przed biznesem, kto najmocniej ucierpiał a kto przechodzi przez kryzys obronną ręką?

Więcej…

Ziobro: W Europie Zachodniej zwyciężyła postmarksistowska ideologia gender

Zbigniew Ziobro. /Toutube/Polsat News

- Cieszę się, że tak wielu wspaniałych mówców weźmie udział w dyskusji. Jestem przekonany, że będziemy bogatsi o refleksję, która wyniknie z tego spotkania - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który wziął udział w konferencji „Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?”

Więcej…

Giżyński: Szkoła w Nakle ma wysokie osiągnięcia w nauczaniu

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest obecnie organem prowadzącym dla 54. szkół rolniczych. W 30. z nich uczniowie mogą zdobyć zawód technika weterynarii

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim, dla którego organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wzbogacił się o nowy budynek dydaktyczny przeznaczony dla kierunku nauczania technik weterynarii oraz technik hodowcy koni. Uroczystego otwarcia nowych pracowni w przebudowanym budynku dokonał sekretarz stanu w MRiRW, Szymon Giżyński. 

Więcej…

Piontkowski: Nauczyciel to taki rodzic, który pomaga wychować dzieci

Nauczyciel to taki rodzic, który pomaga wychować dzieci, by wyrośli na dobrych ludzi

Z udziałem ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego oraz wiceminister Marzeny Machałek odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia minister Dariusz Piontkowski wręczył odznaczenia państwowe, medale i nagrody, tytuły honorowe profesora kilkudziesięciu osobom z całej Polski.

Więcej…