Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Olga Semeniuk, wiceszefowa resortu rozwoju uczestniczyła w eksperckiej e-konferencji „Post-COVID World. Chances and Challenges for Healthcare Sector”.

Jej celem było zarysowanie scenariuszy dalszego rozwoju systemu służby zdrowia w nadchodzących miesiącach i latach. 

- Dzięki szybkiej reakcji i odpowiednim działaniom polskiego rządu, które wspierają funkcjonowanie firm i ochronę miejsc pracy, jesteśmy dziś jednym z kilku państw, które najlepiej radzą sobie w walce z pandemią Covid-19. Dotyczy to także służby zdrowia - powiedziała wiceminister rozwoju jako panelistka na e-konferencji.

Uczestnicząc w panelu zatytułowanym „Pandemia COVID-19 – scenariusz dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Gdzie jesteśmy i gdzie zmierzamy?”, wiceszefowa resortu rozwoju podkreśliła również, że w Polsce został opracowany przez pracowników poznańskiego Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN test na koronawirusa.

Instytut zawarł umowę na jego produkcję z polską firmą Medicofarma S.A. Test opiera się na sprawdzonej i zalecanej przez WHO metodzie RT PCR. Bada ona obecność kodu genetycznego koronawirusa w materiale biologicznym badanego.

I dodała:  - Dzięki finansowemu wsparciu, pochodzącemu z różnych instrumentów, które składają się na Tarczę Antykryzysową i Tarczę Finansową, do kieszeni przedsiębiorców trafiło już prawie 56 mld zł. Dane te stanowią dowód na to, jak szeroko wykorzystywane są różne rozwiązania pomocowe, które rząd premiera Morawieckiego przeznaczył na ograniczenie negatywnych skutków wywołanych przez pandemię koronawirusa w Polsce.

{crossposting}

Czytaj więcej

Schirmer: Uczciwa ustawa reprywatyzacyjna wyeliminuje patologie

Rozmowa z Marcinem K. Schirmerem, prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego.

Więcej…

Jarosińska-Jedynak: FPA - pieniądze mają trafić do gospodarki i pracować

Małgorzata Jarosińska-Jedynak /PAP/Youtube

Sieraków i Jarocin to miejscowości w woj. wielkopolskim, które odwiedziła minister funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Więcej…

Pawlak: H lekiem na całe zło?

By Alchemist-hp (talk) (www.pse-mendelejew.de) - Praca własna, FAL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10942422

Choć rok 2050, kiedy - według zamierzeń Brukseli - cała Unia Europejska zostanie zdekarbonizowana, tj. „uwolniona” od węgla (kamiennego i brunatnego) wydaje się mocno odległy, już obecnie zarówno władze unijne, jak i nasz rząd podejmują konkretne działania, by ten cel zrealizować.

Więcej…

Pracodawca Godny Zaufania po raz dziesiąty

Photo by Clayton Cardinalli on Unsplash

W listopadzie 2020 roku odbędzie X jubileuszowa edycja konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. To ważna weryfikacja dla przedsiębiorców i skuteczny kompas dla pracowników szukających atrakcyjnego zatrudnienia.

Więcej…

Kurtyka: Polska unijnym liderem w morskiej energetyce wiatrowej

Photo by Laura Ockel on Unsplash

Ożywienie gospodarek po pandemii COVID-19 w zgodzie z zapisami Porozumienia paryskiego to główny temat 4. spotkania ministrów ds. klimatu (Ministerial on Climate Action – MoCA).

Więcej…