Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dostosowanie usług publicznych służb zatrudnienia do potrzeb osób szukających pracy i pracodawców oraz bardziej efektywne i dostosowane do najaktualniejszych potrzeb zarządzanie migracjami zarobkowymi - to główne cele projektu ustawy o wspieraniu zatrudnienia oraz ustawy o zatrudnieniu cudzoziemców.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek spotkała się z przedstawicielami powiatowych urzędów pracy z woj. kujawsko-pomorskiego.

Na wsparcie reformy rynku pracy - przede wszystkim na cyfryzację procesów i wdrożenie nowych cyfrowych narzędzi oraz na przygotowanie kadr do stosowania tych nowych metod pracy - została zaplanowana kwota 52 mln euro w KPO.

- Reforma rynku pracy, ujęta od strony regulacyjnej w pakiecie czterech omawianych dziś ustaw i wpierana środkami KPO, oznacza tak naprawdę wdrożenie w Polsce nowego, prorozwojowego modelu polityki zatrudnienia - nastawionego na proaktywne działania, uwzględniającego dynamiczny rozwój polskiej gospodarki i stawiającego w centrum uwagi indywidualne potrzeby pracowników i potrzeby pracodawców - powiedziała wiceminister podczas spotkania z przedstawicielami urzędów pracy.

I dodała:

- Jako ministerstwo do spraw rozwoju, pracy i technologii nakreśliliśmy wizję rynku pracy, który łączy te trzy elementy: pracę rozumianą jako samorealizacja, godne warunki płacowe i pozapłacowe, łączenie życia osobistego z rodzinnymi i poczucie stabilności zatrudnienia; rozwój gospodarczy w tempie najlepszych gospodarek światowych - korzystający w pełni z potencjału swoich przedsiębiorstw i wykształconych kadr; i wreszcie technologie - gdyż one są siła napędową rozwoju przedsiębiorstw i usług publicznych wysokiej jakości, a jednocześnie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Ważnym źródłem wsparcia reformy rynku pracy będą środki w ramach Krajowego Programu Odbudowy i Polskiego Ładu.

 

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…