Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sekretarz stanu Szymon Giżyński, otworzył w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi on-line spotkanie inaugurujące School Dating 2021.

Międzynarodowe spotkania mają zbliżyć szkolnictwo rolnicze funkcjonujące w systemie edukacji Polski i Francji. Dzięki wymianie doświadczeń i dobrych praktyk, możliwe będzie wykorzystanie dobrych sprawdzonych rozwiązań systemowych istniejących w naszych krajach.

- Bardzo nas cieszy, że możemy te przepływy doświadczeń, informacji, serdeczności i najlepszych życzeń, ale przede wszystkim wymiany kompetencji tak szeroko oferować. – powiedział podczas inauguracji School Dating minister Szymon Giżyński.

- Jesteśmy przekonani, że nasze relacje mają ogromną przyszłość, bo mają również wspaniałą tradycję fachowych kontaktów. Ja nie znam w Polsce działacza, lidera związku rolniczego, który w ciągu ostatnich 30. lat nie był we Francji i to nawet kilkukrotnie, po to, by tam podpatrywać rozwiązania, wymieniać i zdobywać doświadczenia, porównywać różne sposoby gospodarowania. Za to serdecznie Francji dziękujemy, a jest to czynione w przyjaznej, życzliwej atmosferze - dodał wiceminister.

Minister zwrócił uwagę na rolę szkolnictwa rolniczego w Polsce:

- Liczba szkół rolniczych podległych ministerstwu stale się powiększa. Są doinwestowywane, objęte współpracą międzynarodową. Bardzo liczymy na przyjaźń i współpracę ze stroną francuską. Nasze spotkanie jest tego najlepszym dowodem, że nawet w tych trudnych czasach, nie zapominamy o tym ile możemy dla naszej wspólnej korzyści ofiarować sobie nawzajem, dorobku własnych doświadczeń i osiągnięć - oświadczył na zakończenie sekretarz stanu w MRiRW.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…