Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim, dla którego organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wzbogacił się o nowy budynek dydaktyczny przeznaczony dla kierunku nauczania technik weterynarii oraz technik hodowcy koni. Uroczystego otwarcia nowych pracowni w przebudowanym budynku dokonał sekretarz stanu w MRiRW, Szymon Giżyński. 

- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest obecnie organem prowadzącym dla 54. szkół rolniczych. W 30. z nich uczniowie mogą zdobyć zawód technika weterynarii. W Nakle Śląskim ten kierunek wybrało prawie 150 uczniów. Co najważniejsze, są dobrze przygotowywani do zawodu i pracę w swojej specjalności znajdą - podkreślił podczas oficjalnego otwarcia wiceminister rolnictwa.

Przebudowę oraz nowoczesne wyposażenie, spełniające wszystkie wymogi profesjonalnych gabinetów weterynaryjnych, sfinansowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na inwestycję przeznaczono ponad 930 tys. zł.

- Szkoła w Nakle ma wysokie osiągnięcia w nauczaniu. Jej uczniowie systematycznie zdobywają wysokie lokaty na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Może pochwalić się także znakomitymi wynikami egzaminów zawodowych uczniów, potwierdzających poziom kształcenia w Nakle Śląskim. Dotychczasowe sale zajęciowe nie wystarczały dla powiększającej się liczby uczniów na tym kierunku - wyjaśnił wiceminister Szymon Giżyński. 

- Ministerstwo oraz dyrekcja szkoły dostrzegając ten potencjał oraz rosnące zainteresowanie kierunkiem wśród młodzieży, postanowiły powiększyć i unowocześnić dotychczasowe warsztaty, by stworzyć uczniom warunki do nauki w najwyższym standardzie - stwierdził na zakończenie Giżyński. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…