Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rozwój elektromobilności w Polsce był głównym tematem wystąpienia wiceministra klimatu i środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. OZE, Ireneusza Zyski podczas XV Konferencji „Zielone Zamówienia Publiczne”.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem „Zamówienia publiczne a rozwój elektromobilności w Polsce”.

W trakcie wystąpienia wiceminister podkreślił, że elektromobilność i jej rozwój jest projektem przełomowym, który wyznacza nowe trendy i pokazuje kierunek zmian. Dodał również, że „elektromobilność wymaga wykreowania dynamicznego środowiska, w którym poszczególne podmioty będą wzajemnie wspierały swoje działania”. Wiceminister Zyska zaznaczył, że administracja państwowa oraz samorządowa musi współdziałać w tym zakresie z przedsiębiorcami i światem nauki.

- Bez stworzenia odpowiedniego ekosystemu rozwój elektromobilności będzie fragmentaryczny i nie osiągnie właściwego tempa, które w świetle zmian klimatycznych jest niezbędne - powiedział Ireneusz Zyska.

Wiceminister klimatu i środowiska zwrócił uwagę, że istotne jest również stworzenie sprzyjającego otoczenia regulacyjnego, co jest zadaniem administracji. Podkreślił również, że stosowane narzędzia regulacyjne powinny zapewniać stabilność oraz przewidywalność otoczenia rynkowego, tak aby tworzyły dobre warunki rozwoju dla wszystkich uczestników rynku.

Wspomniał ponadto o pierwszych naborach w ramach działań wspierających elektromobilność, uruchomionych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w czerwcu 2020 r.

- Traktujemy je jako pilotaże, które pozwoliły one poznać oczekiwania zainteresowanych wsparciem oraz zebrać doświadczenia dotyczące krajowego rynku pojazdów elektrycznych. Są one wykorzystywane przy pracach nad kolejnymi naborami. Planujemy jak najszybsze uruchomienie kolejnych programów wsparcia - dodał.

Wiceminister poinformował również, że równolegle do powyższych działań zaproponowano nowelizację ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która w jednym miejscu zbiera wszystkie dotychczas zebrane postulaty dotyczące wsparcia elektromobilności.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…