Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Aby zapewnić komfort przygotowującym się do nich sportowcom, polski rząd, na wniosek ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, podjął decyzję o szczepieniach całej ekipy olimpijskiej, ale także reprezentacji Polski w piłce nożnej, która będzie grała na Mistrzostwach Europy.

- Decyzja ta była możliwa, bo grupy największego ryzyka są już zaszczepione bądź są szczepione, podobnie jak grupy zawodowe, które walczą z pandemią na pierwszym froncie. Grupy sportowców, o których mowa, nie są zbyt liczne. To 1077 olimpijczyków wraz ze sztabami szkoleniowymi, jeśli zaś chodzi o piłkarzy to ponad 60 osób wraz ze sztabem - podkreślił wicepremier Gliński.

- Chcę życzyć sukcesów polskim sportowcom, którzy będą reprezentować nasz kraj na obu tych imprezach: igrzyskach i Mistrzostwach Europy. Trzymamy za nich kciuki. To piękne i wzruszające, gdy nasi reprezentanci godnie reprezentują Polskę na świecie - podsumował profesor Gliński.

Również w siedzibie PKOl odbyła się konferencja pod nazwą „100 dni do Tokio”, w której wziął udział wicepremier Piotr Gliński.

- Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu aktywnie wspiera przygotowania polskich sportowców do igrzysk olimpijskich. W tym roku kwota wsparcia wyniosła 132 mln zł. Jesteśmy nieustannie gotowi do pomocy związkom i pozostajemy w stałym kontakcie ze sztabami, które przygotowują naszych olimpijczyków do występów w Tokio. Mimo pandemii stabilność wsparcia jest zabezpieczona. Bardzo zależy nam, aby nasi olimpijczycy byli jak najlepiej przygotowani do igrzysk - stwierdził wicepremier Gliński.

- Naszym sportowcom życzę spokoju, aby w ustabilizowanej sytuacji mogli przygotowywać się do igrzysk. Mamy trudny czas, ale wiele podmiotów, również nasz resort, włącza się w to, aby te przygotowania przebiegały w komfortowych warunkach - podsumował minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…