Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Aby zapewnić komfort przygotowującym się do nich sportowcom, polski rząd, na wniosek ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, podjął decyzję o szczepieniach całej ekipy olimpijskiej, ale także reprezentacji Polski w piłce nożnej, która będzie grała na Mistrzostwach Europy.

- Decyzja ta była możliwa, bo grupy największego ryzyka są już zaszczepione bądź są szczepione, podobnie jak grupy zawodowe, które walczą z pandemią na pierwszym froncie. Grupy sportowców, o których mowa, nie są zbyt liczne. To 1077 olimpijczyków wraz ze sztabami szkoleniowymi, jeśli zaś chodzi o piłkarzy to ponad 60 osób wraz ze sztabem - podkreślił wicepremier Gliński.

- Chcę życzyć sukcesów polskim sportowcom, którzy będą reprezentować nasz kraj na obu tych imprezach: igrzyskach i Mistrzostwach Europy. Trzymamy za nich kciuki. To piękne i wzruszające, gdy nasi reprezentanci godnie reprezentują Polskę na świecie - podsumował profesor Gliński.

Również w siedzibie PKOl odbyła się konferencja pod nazwą „100 dni do Tokio”, w której wziął udział wicepremier Piotr Gliński.

- Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu aktywnie wspiera przygotowania polskich sportowców do igrzysk olimpijskich. W tym roku kwota wsparcia wyniosła 132 mln zł. Jesteśmy nieustannie gotowi do pomocy związkom i pozostajemy w stałym kontakcie ze sztabami, które przygotowują naszych olimpijczyków do występów w Tokio. Mimo pandemii stabilność wsparcia jest zabezpieczona. Bardzo zależy nam, aby nasi olimpijczycy byli jak najlepiej przygotowani do igrzysk - stwierdził wicepremier Gliński.

- Naszym sportowcom życzę spokoju, aby w ustabilizowanej sytuacji mogli przygotowywać się do igrzysk. Mamy trudny czas, ale wiele podmiotów, również nasz resort, włącza się w to, aby te przygotowania przebiegały w komfortowych warunkach - podsumował minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

{crossposting}

Czytaj więcej

Gliński: World Athletics Relays Silesia 2021 to wielka szansa

- Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych tego roku - mistrzostwa świata sztafet World Athletics Relays Silesia 2021. Dla lekkoatletów to z pewnością priorytetowa impreza pierwszej części wyjątkowego sezonu, którego punktem kulminacyjnym będą XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Więcej…

Jabłoński: Pogłębienie współpracy Trójmorza transport, energia i cyfryzacja

Udział wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego w dzisiejszym forum inwestycyjnym Inicjatywy Trójmorza „Invest in Three Seas” w Tallinnie był okazją do prezentacji potencjału gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej oraz ważnego instrumentu finansowania projektów infrastrukturalnych w tym regionie, jakim jest Fundusz Inwestycyjny Inicjatywy Trójmorza.

Więcej…

Kościński: Krajowy Plan Odbudowy podstawą

Krajowy Plan Odbudowy jest podstawą do skorzystania z unijnego Funduszu Odbudowy. Z tej puli Polska będzie miała do dyspozycji około 58 mld euro na walkę ze skutkami pandemii.

Więcej…

Kolczyński: Chętnie widzimy w strefach małe i średnie przedsiębiorstwa innowacyjne

W pierwszym kwartale tego roku firmy w specjalnych strefach ekonomicznych zarządzanych przez ARP SA zadeklarowały inwestycje o wartości 504,6 mln zł. To prawie 2,5-krotnie więcej niż w tym samym kwartale ubiegłego roku.

Więcej…

Guibourgé-Czetwertyński: Konieczne jest wspieranie miast i gmin

Wyzwania w zakresie adaptacji do zmian klimatu, w szczególności w kontekście zarządzania wodą, były głównym tematem wideokonferencji ministrów środowiska Unii Europejskiej w ramach portugalskiej prezydencji UE.

Więcej…