- Decyzja ta była możliwa, bo grupy największego ryzyka są już zaszczepione bądź są szczepione, podobnie jak grupy zawodowe, które walczą z pandemią na pierwszym froncie. Grupy sportowców, o których mowa, nie są zbyt liczne. To 1077 olimpijczyków wraz ze sztabami szkoleniowymi, jeśli zaś chodzi o piłkarzy to ponad 60 osób wraz ze sztabem - podkreślił wicepremier Gliński.
- Chcę życzyć sukcesów polskim sportowcom, którzy będą reprezentować nasz kraj na obu tych imprezach: igrzyskach i Mistrzostwach Europy. Trzymamy za nich kciuki. To piękne i wzruszające, gdy nasi reprezentanci godnie reprezentują Polskę na świecie - podsumował profesor Gliński.
Również w siedzibie PKOl odbyła się konferencja pod nazwą „100 dni do Tokio”, w której wziął udział wicepremier Piotr Gliński.
- Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu aktywnie wspiera przygotowania polskich sportowców do igrzysk olimpijskich. W tym roku kwota wsparcia wyniosła 132 mln zł. Jesteśmy nieustannie gotowi do pomocy związkom i pozostajemy w stałym kontakcie ze sztabami, które przygotowują naszych olimpijczyków do występów w Tokio. Mimo pandemii stabilność wsparcia jest zabezpieczona. Bardzo zależy nam, aby nasi olimpijczycy byli jak najlepiej przygotowani do igrzysk - stwierdził wicepremier Gliński.
- Naszym sportowcom życzę spokoju, aby w ustabilizowanej sytuacji mogli przygotowywać się do igrzysk. Mamy trudny czas, ale wiele podmiotów, również nasz resort, włącza się w to, aby te przygotowania przebiegały w komfortowych warunkach - podsumował minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
{crossposting}