Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Aby zapewnić komfort przygotowującym się do nich sportowcom, polski rząd, na wniosek ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, podjął decyzję o szczepieniach całej ekipy olimpijskiej, ale także reprezentacji Polski w piłce nożnej, która będzie grała na Mistrzostwach Europy.

- Decyzja ta była możliwa, bo grupy największego ryzyka są już zaszczepione bądź są szczepione, podobnie jak grupy zawodowe, które walczą z pandemią na pierwszym froncie. Grupy sportowców, o których mowa, nie są zbyt liczne. To 1077 olimpijczyków wraz ze sztabami szkoleniowymi, jeśli zaś chodzi o piłkarzy to ponad 60 osób wraz ze sztabem - podkreślił wicepremier Gliński.

- Chcę życzyć sukcesów polskim sportowcom, którzy będą reprezentować nasz kraj na obu tych imprezach: igrzyskach i Mistrzostwach Europy. Trzymamy za nich kciuki. To piękne i wzruszające, gdy nasi reprezentanci godnie reprezentują Polskę na świecie - podsumował profesor Gliński.

Również w siedzibie PKOl odbyła się konferencja pod nazwą „100 dni do Tokio”, w której wziął udział wicepremier Piotr Gliński.

- Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu aktywnie wspiera przygotowania polskich sportowców do igrzysk olimpijskich. W tym roku kwota wsparcia wyniosła 132 mln zł. Jesteśmy nieustannie gotowi do pomocy związkom i pozostajemy w stałym kontakcie ze sztabami, które przygotowują naszych olimpijczyków do występów w Tokio. Mimo pandemii stabilność wsparcia jest zabezpieczona. Bardzo zależy nam, aby nasi olimpijczycy byli jak najlepiej przygotowani do igrzysk - stwierdził wicepremier Gliński.

- Naszym sportowcom życzę spokoju, aby w ustabilizowanej sytuacji mogli przygotowywać się do igrzysk. Mamy trudny czas, ale wiele podmiotów, również nasz resort, włącza się w to, aby te przygotowania przebiegały w komfortowych warunkach - podsumował minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: Wojsko Polskie musi być zdolne do odstraszania

- Ruszamy z kontraktem na II fazę programu obrony powietrznej Wisła. Podpisałem już zapytanie ofertowe - Letter of Request dotyczący pozyskania 3 dywizjonów czyli 6 baterii systemu Patriot obejmujący radary dookólne, wyrzutnie oraz zapas pocisków rakietowych.

Więcej…

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…