Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z danych nadsyłanych przez sądy wynika, że nawet w czasie pandemii wzrasta liczba spraw kierowanych do rozwiązania w drodze mediacji. To sukces i zasługa wszystkich osób zaangażowanych w promocję mediacji.

I za to dzisiaj Państwu dziękuję - mówił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski podczas 6. Posiedzenia IV Kadencji Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. 

Członkami Rady są m.in. przedstawiciele sądów, Pracodawców RP, Krajowej Rady Notarialnej, Naczelnej Rady Adwokackiej i zawodowi mediatorzy, którzy zajęli się wypracowaniem kierunków działań Rady oraz poszczególnych Grup Roboczych. 

- Naszym celem jest dalsze zwiększenie liczby spraw kierowanych do mediacji, dlatego szukamy nowych inicjatyw, sposobów i rozwiązań. Wzrost ten odnotowano m.in. w raporcie Europejskiej Komisji ds. Efektywności Wymiaru Sprawiedliwości (CEPEJ) - zwrócił uwagę  minister Romanowski.

Wiceminister Romanowski mówił również o rozstrzygnięciu cieszącego się ogromnym zainteresowaniem konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2020. Poinformował również, że w ciągu ostatnich tygodni kontynuowano prace nad wnioskiem o dofinansowanie projektu zatytułowanego „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne”.

- Po podpisaniu umowy planujemy organizację konferencji poświęconej promocji projektu oraz podsumowaniu przebiegu Międzynarodowego Dnia Mediacji w Polsce - zapowiedział wiceminister Romanowski.

{crossposting}

Czytaj więcej

Zabytkowa kaplica Łubieńskich i Sobańskich z niebanalną historią

Ostatnie dni października to tradycyjnie w naszym kraju pora odwiedzania cmentarzy z grobami najbliższych. Choć w tym roku ta wieloletnia tradycja nie będzie mogła być z powodu pandemii koronawirusa zapewne w pełni podtrzymana, to i tak pielęgnowanie pamięci o zmarłych pozostanie, może tylko w zmodyfikowanej formie.

Więcej…

Gowin: WIB - to nowe możliwości finansowania i komercjalizacji badań

Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii będzie operatorem programu Wirtualny Instytut Badawczy. W uroczystości podpisania umowy z ośrodkiem brał udział wicepremier Jarosław Gowin

Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii będzie operatorem programu Wirtualny Instytut Badawczy. W uroczystości podpisania umowy z ośrodkiem brał udział wicepremier Jarosław Gowin. Na realizację badań przeznaczono 450 mln zł.

Więcej…

Ambasadorka Marki Polska - Tamara Łempicka

Tak się złożyło, że najsłynniejsze polskie artystki są zarazem postaciami o fascynujących biografiach. To nie tylko Tamara Łempicka, ale również Zofia Stryjeńska

Ambasadorów Marki Polska na świecie szukamy zwykle wśród osób nam współczesnych. Nie zawsze musimy się tak ograniczać.

Więcej…

Uderzenie koronawirusa (na razie) łagodne na rynku pracy

Pamiętajmy, że jeszcze w grudniu 2019 r. sytuacja na rynku pracy była najlepsza w historii

Pojawienie się COVID-19 postawiło nowe wyzwania przed rynkiem pracy. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością. Jakie wyzwania recesja spowodowana przez koronawirusa postawiła przed biznesem, kto najmocniej ucierpiał a kto przechodzi przez kryzys obronną ręką?

Więcej…

Ziobro: W Europie Zachodniej zwyciężyła postmarksistowska ideologia gender

Zbigniew Ziobro. /Toutube/Polsat News

- Cieszę się, że tak wielu wspaniałych mówców weźmie udział w dyskusji. Jestem przekonany, że będziemy bogatsi o refleksję, która wyniknie z tego spotkania - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który wziął udział w konferencji „Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?”

Więcej…