Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z danych nadsyłanych przez sądy wynika, że nawet w czasie pandemii wzrasta liczba spraw kierowanych do rozwiązania w drodze mediacji. To sukces i zasługa wszystkich osób zaangażowanych w promocję mediacji.

I za to dzisiaj Państwu dziękuję - mówił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski podczas 6. Posiedzenia IV Kadencji Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. 

Członkami Rady są m.in. przedstawiciele sądów, Pracodawców RP, Krajowej Rady Notarialnej, Naczelnej Rady Adwokackiej i zawodowi mediatorzy, którzy zajęli się wypracowaniem kierunków działań Rady oraz poszczególnych Grup Roboczych. 

- Naszym celem jest dalsze zwiększenie liczby spraw kierowanych do mediacji, dlatego szukamy nowych inicjatyw, sposobów i rozwiązań. Wzrost ten odnotowano m.in. w raporcie Europejskiej Komisji ds. Efektywności Wymiaru Sprawiedliwości (CEPEJ) - zwrócił uwagę  minister Romanowski.

Wiceminister Romanowski mówił również o rozstrzygnięciu cieszącego się ogromnym zainteresowaniem konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2020. Poinformował również, że w ciągu ostatnich tygodni kontynuowano prace nad wnioskiem o dofinansowanie projektu zatytułowanego „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne”.

- Po podpisaniu umowy planujemy organizację konferencji poświęconej promocji projektu oraz podsumowaniu przebiegu Międzynarodowego Dnia Mediacji w Polsce - zapowiedział wiceminister Romanowski.

{crossposting}

Czytaj więcej

Franki szwajcarskie, mieszkania i domy - polskie

Photo by Odin Aerni on Unsplash

Obyś żył w ciekawych czasach - te słowa wypowiedziane przez brytyjskiego polityka Josepha Chamberlaina w 1898 r. ziszczają się, jak mało kiedy ostatnich latach, a nawet miesiącach: ledwo minęła pandemia od miesięcy Putin wojną w Ukrainie podsyca światowy kryzys ekonomiczny - z bijącą kolejne rekordy inflacją, niewidzianymi od dwóch dekad w takiej wysokości stopami procentowymi i słabnącym wzrostem gospodarczym.

Więcej…

Bezpieczeństwo kosztuje - energetyczne również

Odnoszę nieodparte wrażenie, że minione dwadzieścia lat naszym wnukom i prawnukom będzie jawić się jako era niesłychanie niskich cen. Bowiem to, co obserwujemy wokół nas, to niestety nie przejściowa drożyzna, lecz koniec pewnej epoki.

Więcej…

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery trądzikowej?

Photo by Omid Armin on Unsplash

Niedoskonałości na skórze to powszechny problem. Wbrew pozorom nie dotyczą one jedynie nastolatków przechodzących okres dojrzewania.

Więcej…

Gliński: W Milanówku, budujemy bibliotekę, 47 w całej Polsce

- Łącznie ze środkami samorządowymi budżet Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-25 wynosi 1 miliard 100 tys. zł. Istotnym elementem programu jest finansowanie budowy, rozbudowy, jak również remontów gminnych bibliotek.

Więcej…

Poboży: To wy - strażacy, druhny i druhowie - jesteście najważniejszą siłą

Na Warmii i Mazurach odbyły się obchody Dnia Strażaka. Wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystościach w Nidzicy oraz w Szczytnie, podczas których wręczył strażakom odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Więcej…