Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z danych nadsyłanych przez sądy wynika, że nawet w czasie pandemii wzrasta liczba spraw kierowanych do rozwiązania w drodze mediacji. To sukces i zasługa wszystkich osób zaangażowanych w promocję mediacji.

I za to dzisiaj Państwu dziękuję - mówił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski podczas 6. Posiedzenia IV Kadencji Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. 

Członkami Rady są m.in. przedstawiciele sądów, Pracodawców RP, Krajowej Rady Notarialnej, Naczelnej Rady Adwokackiej i zawodowi mediatorzy, którzy zajęli się wypracowaniem kierunków działań Rady oraz poszczególnych Grup Roboczych. 

- Naszym celem jest dalsze zwiększenie liczby spraw kierowanych do mediacji, dlatego szukamy nowych inicjatyw, sposobów i rozwiązań. Wzrost ten odnotowano m.in. w raporcie Europejskiej Komisji ds. Efektywności Wymiaru Sprawiedliwości (CEPEJ) - zwrócił uwagę  minister Romanowski.

Wiceminister Romanowski mówił również o rozstrzygnięciu cieszącego się ogromnym zainteresowaniem konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2020. Poinformował również, że w ciągu ostatnich tygodni kontynuowano prace nad wnioskiem o dofinansowanie projektu zatytułowanego „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne”.

- Po podpisaniu umowy planujemy organizację konferencji poświęconej promocji projektu oraz podsumowaniu przebiegu Międzynarodowego Dnia Mediacji w Polsce - zapowiedział wiceminister Romanowski.

{crossposting}

Czytaj więcej

Kozioł ofiarny reprywatyzacji?

Najprawdopodobniej w mikołajki rodzina i prawnicy Michała Sobańskiego oraz on sam, od 23 czerwca br. przebywający w areszcie we Wrocławiu, dowiedzą się czy najbliższe święta Bożego Narodzenia spędzi w domu czy też dalej będzie pozbawiony wolności.

Więcej…

Polskie sądy nadużywają tymczasowego aresztowania

W Polsce od 2015 roku sukcesywnie rośnie liczba aresztów orzekanych przez sądy na wniosek prokuratury. Jednoznacznie potwierdzają to statystyki: w lipcu tego roku w areszcie tymczasowym przebywały 8564 osoby, co w porównaniu z lipcem 2015 roku stanowi wzrost aż o 83,4 proc.

Więcej…

Błaszczak: W Dniu Podchorążego składam podziękowania

Podchorążowie, którzy rozpoczęli Powstanie Listopadowe kierowali się wzniosłymi pobudkami. Dążyli do tego, żeby Polska była wolna. Kochali naszą Ojczyznę. Jestem o tym przekonany, że podobne pobudki kierują wami w codziennej realizacji zadań i przygotowywaniu się do służby.

Więcej…

Duda: Zwiększyć gotowość sił NATO w tej części Europy

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. 

Więcej…

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…