Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z danych nadsyłanych przez sądy wynika, że nawet w czasie pandemii wzrasta liczba spraw kierowanych do rozwiązania w drodze mediacji. To sukces i zasługa wszystkich osób zaangażowanych w promocję mediacji.

I za to dzisiaj Państwu dziękuję - mówił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski podczas 6. Posiedzenia IV Kadencji Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. 

Członkami Rady są m.in. przedstawiciele sądów, Pracodawców RP, Krajowej Rady Notarialnej, Naczelnej Rady Adwokackiej i zawodowi mediatorzy, którzy zajęli się wypracowaniem kierunków działań Rady oraz poszczególnych Grup Roboczych. 

- Naszym celem jest dalsze zwiększenie liczby spraw kierowanych do mediacji, dlatego szukamy nowych inicjatyw, sposobów i rozwiązań. Wzrost ten odnotowano m.in. w raporcie Europejskiej Komisji ds. Efektywności Wymiaru Sprawiedliwości (CEPEJ) - zwrócił uwagę  minister Romanowski.

Wiceminister Romanowski mówił również o rozstrzygnięciu cieszącego się ogromnym zainteresowaniem konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2020. Poinformował również, że w ciągu ostatnich tygodni kontynuowano prace nad wnioskiem o dofinansowanie projektu zatytułowanego „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne”.

- Po podpisaniu umowy planujemy organizację konferencji poświęconej promocji projektu oraz podsumowaniu przebiegu Międzynarodowego Dnia Mediacji w Polsce - zapowiedział wiceminister Romanowski.

{crossposting}

Czytaj więcej

Moskwa: 100% zamrożenie taryfy gazowej na poziomie tego roku

Rządowa Tarcza Energetyczna, w tym dodatki na węgiel, inne źródła ciepła czy zamrożenie cen gazu to główne tematy podczas konferencji prasowej minister klimatu i środowiska Anny Moskwy, która odbyła się w gminie Pniewy.

Więcej…

Skuza: Grudzień jest ostatnim miesiącem na zakup obligacji skarbowych IKE

W grudniu oprocentowanie 1-rocznych obligacji zmiennoprocentowych wyniesie 6,75%, a 2-letnich 6,85%. Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosić będzie 3,00% w skali roku, a 3-letnich 6,85%.

Więcej…

Czarnek: aktualizacje systemu ELA

Czarnek: Najnowsze aktualizacje systemu ELA stanowią także duże wsparcie dla wszystkich polskich uczelni, które aplikują do prestiżowych, międzynarodowych rankingów.

Więcej…

Morawiecki: Grupa Wyszehradzka na trwale wpisała się w architekturę europejskiego bezpieczeństwa

Grupa Wyszehradzka jest bardzo ważnym i efektywnym formatem współpracy regionalnej. Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w szczycie państw V4 - Polski, Czech, Węgier i Słowacji - w Koszycach.

Więcej…

Gdański kongres sukcesu

Jest nas 60 milionów – rozsianych po wszystkich kontynentach. Ludzi, którzy czują się Polakami, przyznają do polskich korzeni, swoją polskość kultywują.

Więcej…