Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Marlena Maląg: Zależy nam, by seniorzy mieli przestrzeń do aktywności, integracji, by mogli realizować swoje pasje i marzenia.

Przestrzeń do spotkań, rozmów, nauki, kreatywności - do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej. Wraz z końcem 2020 r. zakończyły się także programy wieloletnie „Senior+” i Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

- Działamy dalej. Na zupełnie nowy program „Aktywni+” oraz „Senior+” w latach 2021-2025 przeznaczymy łącznie 500 mln zł - informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Przestrzeń do spotkań, rozmów, nauki, kreatywności - do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej. Wraz z końcem 2020 r. zakończyły się także programy wieloletnie „Senior+” i Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. - Działamy dalej. Na zupełnie nowy program „Aktywni+” oraz „Senior+” w latach 2021-2025 przeznaczymy łącznie 500 mln zł - informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Koniec 2020 r. to także koniec programów wieloletnich dla osób starszych „Senior+” oraz Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

- Ostatnie lata pokazały, jak ważne i potrzebne były to działania, dlatego nie zamierzamy z nich rezygnować. Na programy „Senior+” oraz zupełnie nowy „Aktywni+”, który zastąpi dotychczasowy program ASOS, w latach 2021-2025 przeznaczymy łącznie 500 mln zł. Zależy nam, by seniorzy mieli przestrzeń do aktywności, integracji, by mogli realizować swoje pasje i marzenia - podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Domy i kluby „Senior+” tworzone i dofinansowywane w ramach programu nie są zwykłymi placówkami. To miejsca spotkań, nawiązywania relacji, przestrzeń do kreatywności i nauki nowych rzeczy – dla wielu uczestników zajęć to prawie drugi dom.

– To ogromna wartość, dlatego zdecydowaliśmy, że program będzie kontynuowany w kolejnych latach. Relacje uczestników najlepiej dowodzą, że taka przestrzeń jest im potrzebna, że czują się w niej dobrze, bezpiecznie, że mają możliwość realizowania swoich zainteresowań - mówi minister Marlena Maląg.

Budżet programu „Senior+” na lata 2021-2025 to 300 mln zł.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…