Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Program „Rodzina 500+” to największe wsparcie, jakie zostało zaproponowane polskim rodzinom po okresie transformacji. W sumie to już ponad 134 mld zł. 

- 1 lutego br. rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną - przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, zachęcając do jak najszybszego wnioskowania o świadczenie wychowawcze.

Podsumowując dotychczasowe działania programu minister Maląg zaznaczyła, że każdego miesiąca wsparcie trafia do 6,6 mln dzieci. 

Do tej pory do rodzin trafiło już ponad 134 mld zł. Z kolei długi okres finansowania - trwający od narodzin dziecka aż po osiągnięcie przez niego pełnoletniości - powoduje, że rodzina może otrzymać w sumie aż 108 tys. zł wsparcia na jedno dziecko. 

Od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

- Dokładnie 1 lutego, rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną - przypomniała podczas briefingu prasowego szefowa MRiPS. 

Do wyboru są trzy opcje: bankowość elektroniczna, portal Empatia oraz PUE ZUS. 

- To proste systemy, proste aplikacje, które umożliwiają sprawne złożenie wniosków - dodała minister.

Złożenie wniosku drogą tradycyjną będzie możliwe od 1 kwietnia br.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…